Передача Росії бойовика Володимира Цемаха не означає, що винних не притягнуть до справедливості. Про це 9 вересня заявив офіційний представник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт на брифінгу в Берліні.
«Звільнення однієї людини не може бути знаком того, що пошук справедливості буде припинено, що не продовжуватимуться зусилля, щоб чітко назвати винних», – сказав Зайберт.
Загалом, за його словами, варто сконцентруватися на українцях, які були звільнені завдяки обміну та змогли повернутися додому. Такий розвиток подій дає певну надію, що обмін дасть позитивний імпульс для інших заходів у рамках Мінських угод.
Зайберт також додав, що не може назвати дати саміту «нормандської четвірки».
Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін між Україною та Росією полоненими у форматі «35 на 35». Літак з українцями приземлився в аеропорту «Бориспіль». Були звільнені Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Едем Бекіров, Євген Панов, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Роман Сущенко, Артур Панов, Олексій Сизонович, захоплені в листопаді 2018 року українські моряки.
Серед тих, кого видала Україна, — бойовик так званої «ДНР» Володимир Цемах. Він є ключовим свідком у справі збиття літака рейсу МН17. Його затримали наприкінці червня українські спецслужби у місті Сніжне на Донеччині.
Перед видачею Росії Цемаха допитали слідчі.