НОВИНИ

Цемаха допитали перед відправкою до РФ за узгодженням із європейськими партнерами - Зеленський

Водночас очільник СБУ Іван Баканов підкреслив, що "відсутність Цемаха в списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів із Росією".

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що колишній бойовик "ДНР" та свідок у справі МН 17 Володимир Цемах був допитаний перед відправкою до Росії.  Про це Зеленський сказав журналістам у Борисполі на церемонії зустрічі повернених в Україну українських полонених і заручників у суботу, 7 вересня.

 

"Допитали і не тільки перед поверненням. Я не називатиму прізвищ європейських лідерів, з якими ми проговорили час для всіх слідчих дій. Ми все це зробили. Все, про що нас попросили. Це було складно. Я боявся, що через це може зірватися обмін", - сказав глава держави.

 

Водночас очільник СБУ Іван Баканов підкреслив, що "відсутність Цемаха в списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів із Росією".

 

"Можу погодитися з думкою експертів, що вимога Москви включити Цемаха в свої списки є черговим підтвердження причетності РФ до краху МН17", - додав Баканов.

 

За словами глави СБУ, з Цемахом після затримання відбувалися слідчі дії, всі дані долучені до матеріалів справи. Він запевнив, що Україна докладе всіх зусиль для того, щоб причетні до краху МН17 були притягнуті до відповідальності. 

 

Як повідомлялося, у суботу, 7 вересня, між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць. 

 

Нагадаємо, 5 вересня президент Російської Федерації Владімір Путін заявив, що переговори між Росією та Україною з приводу взаємного обміну утримуваними особами виходять на фінальну стадію. Крім того, він наголосив, що "майбутній обмін буде масштабним і відіграє позитивну роль у налагодженні двосторонніх відносин". Зауважимо, відповідну заяву Путін зробив одразу після того, як Київський апеляційний суд звільнив  колишнього бойовика так званої "ДНР", свідка у справі МН17 Володимира Цемаха  під особисте зобов'язання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.