"Ми чекаємо роз'яснень і сподіваємося їх отримати. Після цього ми дамо свою оцінку", – зауважив він.
За його словами, в уряді були "здивовані" тим, як обернулася дана справа.
Крім того, він наголосив, що йде мова про серйозне звинувачення, а саме про заплановане вбивство журналіста, що було б тяжким злочином проти свободи преси та має викликати у всіх занепокоєння.
Так, Зайберт нагадав, що замах планувався на журналіста, який через своє критичне ставлення до влади РФ не почував себе у безпеці, і був вимушений виїхати в Україну.
"Це мають з'ясувати", – підкреслив він.
Також представник МЗС ФРН Марія Адебар відзначила, що дане питання обговорювалося під час київських зустрічей глави дипвідомства Гайко Мааса у четвер, 31 травня, у тому числі з президентом Петром Порошенком.
"Міністр радий, що Бабченко живий, але вважає, що ця справа "викликає багато запитань", тому має бути розслідування на основі правових методів", – додала вона.
У свою чергу, посол України в Угорщині Любов Непоп заявила, що в Угорщині з розумінням сприйняли спецоперацію СБУ з інсценування замаху на російського Бабченка.
Так, Міжнародна федерація журналістів назвала "неприпустимою і неприйнятною" спецоперацію щодо інсценування замаху на російського журналіста, а Комітет захисту журналістів заявив, що український уряд "підірвав довіру до себе".
Також Європейський союз відреагував на спецоперацію СБУ щодо інсценування замаху на Бабченка, наголосивши, що Україна має право захищати свій національний інтерес та свою територію.
Глава литовського МЗС Лінас Лінкявічюс заявив, що не розуміє влаштовану СБУ інсценізацію. Водночас глава бельгійського МЗС Дідьє Рейндерс наголосив, що відповідні дії України суперечать європейським принципам поширення достовірної інформації в медіа.
Додамо, що представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль з приводу поширення Україною дезінформації про замах на Бабченка.
Нагадаємо, 31 травня Бориса Герамана, підозрюваного в організації замаху на журналіста Аркадія Бабченка, взяли під арешт на 60 діб без права на заставу.
Згодом прокуратура спростувала заяву підозрюваного в організації "вбивства" журналіста Бабченка Бориса Германа про те, що він нібито є агентом контррозвідки Служби безпеки. Так, Герман не міг бути агентом військової контррозвідки, тому що у військових немає контррозвідки.
Раніше на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартоювідносно Германа Бориса Львовича. Зокрема, він підозрюється за за ч.1 ст.14, ч.3 ст.27, ч.3 ст.258 КК України (організація готування до терористичного акту).
Як повідомлялося , увечері 30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, яке нібито сталося увечері 29 травня у Києві, інсценували Служба безпеки України та сам Бабченко.