Німеччина пов’язує ратифікацію угоди про асоціацію з дотриманням прав людини в Україні

11 Листопада 2011, 20:15

«Якщо говорити про уряд Федеративної республіки Німеччини, важко уявити, що така угода про асоціацію може бути підписана у випадку невиконання умов підписання угоди», – сказала вона.

Зі слів Піпер, до таких умов належить дотримання принципів демократії, прав людини та верховенства права.

При цьому вона зазначила, що уряд Німеччини зацікавлений в укладенні такої угоди з Україною в цілому.

Однак вона підкреслила, що Німеччина стурбована протестами стосовно вищих чиновників в Україні, зокрема, процесом стосовно колишнього прем'єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко, і висловила надію, що Німеччина незабаром одержить чіткий сигнал від української влади про те, що вони застосують заходів для вирішення цього питання.

Як повідомлялось, раніше посол Польщі в Україні Генрік Літвін допустив, що на саміті «Україна – ЄС» не буде парафовано угоду про асоціацію України з Євросоюзом.

Наприкінці жовтня Президент Віктор Янукович заявив, що розраховує на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС на саміті «Україна – ЄС».

2 листопада екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликала ЄС підписати з Україною угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.

У прийнятій 27 жовтня резолюції Європарламент визнав, що надання Україні перспективи членства в ЄС відповідає інтересам України та Євросоюзу.

При цьому в резолюції зазначається, що відмова переглянути вирок Тимошенко може викликати труднощі з ратифікацією та укладенням угоди про асоціацію між Україною та ЄС.