НОВИНИ

Послу Польщі не дуже подобається, коли його країну називають адвокатом України

Польща і надалі сприятиме приєднанню України до Євросоюзу, хоча називати її «адвокатом» - неправильно. Про це в інтерв’ю УНІАН заявив новий Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін.

За словами посла, називати Польщу «адвокатом» України не зовсім правильно.

«Мені не дуже подобалося оце «адвокат» щодо Польщі, тому що адвокат – це професіонал, який за свою роботу бере гроші та працює для кожного, хто йому ці гроші платить.

Те, що робила і робить Польща, – зовсім інше. У нас у Польщі більшість людей вважає, що Європа має об’єднатися в Європейському Союзі. Це перше. Друге – це те, що Україна є беззаперечною, очевидною часткою Європи. Тому ми від самого початку нашого нового незалежного життя підкреслювали значення України, наголошували, що для України має бути визначена європейська перспектива. Ми це робили й робитимемо. Подивіться хоча б на останній рік, скільки було зустрічей між президентами, прем’єр-міністрами, які це були зустрічі, про що говорили…», – зазначив посол.

За його словами, Польща і надалі підтримуватиме Україну.

«Тут підтримка була й буде, бо це один із найважливіших елементів нашої політичної думки зараз у Польщі. Гадаю, ви погодитеся, що це не позиція «адвоката», а щось більше. Тому я не жалію, що це слово вже не вживається. Та ще раз хочу наголосити, що позиція Польщі щодо європейських перспектив України не змінилася», – додав Літвін.

Він також вважає, що «у ЄС добре знають, що Польща є країною, яка підтримує Україну, і я б сказав навіть, що вони вважають це нашою роботою і що так має бути».

На запитання, з чийого боку спостерігається затримка у приєднанні України до Зони вільної торгівлі, Літвін стверджує, що Україна лобіює свої права, а ЄС – свої.

«Тут треба запитувати представників ЄС, з одного боку, і українське МЗС – з другого. Країни ЄС не мають жодної компетенції щодо питання участі України у ЗВТ, тому мені як представникові такої країни незручно це коментувати. Та це нормально, що Україна захищає інтереси своїх бізнесових кіл при вступі до ЗВТ, а ЄС має свої червоні межі. І якраз цього стосуються переговори», – зазначив Літвін.

Нагадаємо, раніше посол Польщі в Україні Генрік Літвін заявляв, що технічно неможливим є укладання угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом до другого півріччя 2012 року.

Голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра стверджував, що угоду про створення Зони вільної торгівлі між Європейський Союзом і Україною не буде укладено у вересні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.