Німеччина і Австрія погодили зміцнення кордонів ЄС

17 Вересня 2018, 10:19

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і канцлер Австрії Себастьян Курц оголосили про низку зусиль, спрямованих на боротьбу з нелегальною міграцією в Європу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зокрема, обоє лідерів зустрілися у неділю, 16 вересня, напередодні саміту ЄС, щоб обговорити міграційні питання.

 

Так, Меркель і Курц погодилися співпрацювати з декількома африканськими країнами,  щоб покласти край міграційним потокам, та підтримали плани президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера щодо збільшення штату працівників прикордонного європейського агентства Frontex до 10 тисяч осіб до 2020 року.

 

"В Європі не може бути відкритих кордонів без належного захисту зовнішніх кордонів ЄС. Ось чому так важливо зміцнити Frontex", – зауважив австрійський канцлер.

 

За його словами, вони з Меркель домовилися, що "потрібно розібратися з деталями поворотного моменту", якого вони досягли у червні.

 

Крім того, Меркель наголосила на необхідності співпраці з країнами африканського походження. 

 

Водночас після саміту лідерів ЄС у червні Єврокомісія пообіцяла активізувати роботу Frontex і створити центри обробки мігрантів на європейській периферії та в Північній Африці. Однак дані пропозиції ще не були офіційно затверджені.

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговорів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри.