Нідерланди викликали посла Росії через критику доповіді по МН17

30 Вересня 2016, 14:49

Міністерство закордонних справ Нідерландів викликало російського посла для роз'яснень у зв'язку критичними заявами щодо розслідування авіакатастрофи «Боїнга» Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

«Послу Росії дали зрозуміти, що така необґрунтована критика є неприпустимою», – йдеться в заяві міністерства.

Як зазначив голова МЗС Нідерландів Берт Кундерс, «Росія має поважати представлені результати, бо були надані переконливі докази, а не висловлювати сумніви».

Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков назвав виклик посла РФ в Нідерландах хорошою новиною.

«Це дуже хороші новини, безумовно, голова нашого дипломатичного представництва в Нідерландах надасть всі міркування по нашій позиції», – сказав Пєсков.

28 вересня міжнародна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила проміжні підсумки розслідування рейсу MH17. 

Відповідно до результатів розслідування, «Боїнг» було збито ракетою з «Бука», який доставили з Росії. Також слідчі встановили запуск був здійснений з контрольованої російськими бойовиками території.

Велика Британія закликала Росію бути конструктивною у ставленні до результатів розслідування авіакатастрофи. Глава МЗС Великої Британії нагадав, що ці результати надали чіткі докази того, що ракета була російська.

Депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс висловила думку, відповідальність у справі збитого МН17 несе Росія, оскільки літак був «Буком», який доставили на територію Донбасу з Російської Федерації і після трагедії вивезеного назад. 

Напередодні у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.