Нідерландські журналісти виявили фінансові махінації під час організації референдуму проти асоціації з Україною

9 Березня 2016, 10:08

Нідерландський журналіст Роберт ван дер Норда заявив про докази зловживання бюджетним фінансуванням з боку організації GeenPeil, яка ініціювала референдум проти угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та є ключовим агітатором проти угоди з Україною. Про це ван дер Норда написав на erasmusjournalisten.

За його словами, GeenPeil скористалася вадами нідерландського законодавства та домовилася з приватними особами, які брали державне фінансування для міні-кампаній, але насправді грошима розпоряджалася GeenPeil.

Журналіст зазначив, що у схемі взяли участь 40 громадян, які подали заявки на фінансування індивідуальних кампаній у максимальному дозволеному обсязі – €5 тис. Усі вони перераховували більшу частину отриманих грошей на рахунок GeenPeil. У підсумку ця організація отримала €150 тис. бюджетних коштів, при законодавчо встановленому обмеженні у €50 тис. В комісії з організації референдуму підтвердили існування такої схеми.

У розслідуванні наводиться фрагмент листування між GeenPeil та громадянами, залученими до цієї схеми фінансування.

«Крок три-а: ви отримуєте субсидію, далі перераховуєте ці гроші нам і ми надаємо вам все, що необхідне для кампанії. Ми навіть надаємо вам план, де у вашому населеному пункті вам буде найкраще працювати (агітувати). Ми надаємо вам всі агітаційні матеріали та забезпечуємо зв’язок з іншими ентузіастами з вашої громади. На додаток, залишок вашого бюджету можна використати на оплату зусиль волонтерів та для оплати ваших власних витрат», – йдеться в інструкції.

Як повідомлялося, у МЗС України назвали референдум у Нідердландах виявом демократії, який взяв Україну в заручники.

Нагадаємо, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на 6 квітня 2016 року. Референдум не має обов’язкового характеру і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.