Незалежна профспілка гірників у п’ятницю продовжить мітинг під Радою

23 Квітня 2015, 15:58

Представники шахтарських організацій вимагають зустрічей з прем'єр-міністром та мінастром енергетики та вугільної промисловості. Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників та один з організаторів акцій протесту, які 22 та 23 квітня відбуваються у столиці, Михайло Волинець.

"Ми вимагаємо зустрічі з прем'єр-міністром, щоб донести до його відома ситуацію, яка склалася у паливно-енергетичному комплексі. Свого часу Арсеній Яценюк зустрічався з делегацією шахтарських колективів та дав доручення Демчишину (міністру енергетики та вугільної промисловості – Ред.) напрацювати заходи щодо подолання кризових явищ", – зазначив Волинець.

Він додав, що до роботи планували долучити міністрів фінансів, економіки, регіонального розвитку, соціальної політики.

"Зустріч відбулася 28 січня. З того моменту нічого не зроблено. Документу досі немає. Водночас, продовжує зростати заборгованість по заробітній платі, тому відбуваються протести", – заявив Волинець.

Волинець ствердно відповів на питання щодо продовження протестів шахтарів.

"Так, звісно. У п'ятницю під Радою ми продовжимо протест, поки його не почують", – наголосив він.

Як повідомлялося, Демчишин 21 квітня взяв участь у III-у З'їзді шахтарів України, де повідомив, що заборгованість по зарплаті перед гірниками погашено на 85%, а її сума на той день складала 20 млн грн.

Нагадаємо, депутати у квітні виділили 400 млн грн на зарплату шахтарям: гроші підуть на погашення боргів по зарплаті гірникам, які працюють на контрольованій Україною території.

Також нагадаємо, що сьогодні Демчишин перебуває з візитом у США.