НОВИНИ

Газпром навіть теоретично не зможе припинити транспортувати газ через Україну з 2019 року – Демчишин

На будівництво нових газопроводів потрібно більше часу та грошей, ніж планують, окрім того змінюються обсяги споживання газу країнами.

У російського Газпрому немає теоретичної можливості припинити прокачування газу через Україну з 2019 року. Про це заявив голова Міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин журналістам у рамках конференції HIS CERAWeek.

"У нього (Газпрому – Ред.) теоретично навіть такої можливості немає - куди він буде продавати свій газ?" – сказав він.

За словами міністра, на будівництво "Турецького потоку" необхідний час. За цей час споживання газу в Туреччині може збільшитися.

Він додав, що при поточній маржі фінансувати подібні проекти дуже складно.

"Газпром зараз отримує не дуже багато грошей. Наприклад, ціна в $ 250 за 1 тис. кубометрів, з них $100 припадає на транспортування, $30-40 – собівартість видобутку. Крім того, є ще експортне мито, яке йде до бюджету. Тому на фінансування подібних проектів залишається зовсім небагато грошей", – пояснив міністр.

"Ми розуміємо, що ці проекти завжди мають не той бюджет, який планувався спочатку. Нові гроші треба буде залучати, це ляже на баланс компанії. А вартість фінансування зараз істотно виросла для Росії", – додав він.

Нагадаємо, раніше Росія і Туреччина домовилися про маршрут "Турецького потоку", довжина сухопутної частини якого складе 180 кілометрів, потужність - 63 мільярди кубометрів на рік.

Як повідомляється, Стамбул веде переговори про зниження ціни на російський газ в обмін на «Турецький потік». За словами турецьких експертів, країна хоче не лише транспортувати російський газ, а й продавати його іншим країнам. У Газпромі заявляли, що хочуть повністю відмовитися від транзиту через Україну з 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.