Незадекларовані розвідники – НАТО скоротило місію Росії

Світ
6 Жовтня 2021, 19:30

Високопоставлений російський депутат сказав, що Москва помститься, повідомляє міжнародна агенція новин Reuters з посиланням на Інтерфакс. 

Також Альянс скоротив кількість посад, на які Росія може акредитувати людей в організації з 20 до 10, сказав чиновник на умовах анонімності. Очікується, що вісім дипломатів покинуть Брюссель до кінця місяця, і їх позиції будуть скасовані. Ще дві вакантні посади також закриють.

"Політика НАТО щодо Росії залишається послідовною. Ми посилили наше стримування та оборону у відповідь на агресивні дії Росії, і в той же час ми залишаємось відкритими для змістовного діалогу", – повідомив представник НАТО.

Читайте також: У НАТО заявили, що РФ цілеспрямовано втягує в інформаційну конфронтацію країни Балтії

Журналістка Skynews Дебора Гейнс пише, що цей крок відбувся після того, як з’явились відкриття про підозру Москви у причетності до вибуху на складі боєприпасів у Чехії в 2014 році.

Також видання пише, що єдиний раз НАТО вдалось до таких колективних заходів проти Москви, коли вигнали із місії сім російських дипломатів після отруєння Сергія Скрипаля у Солсбері 2018 року в рамках масового вигнання офіцерів російської розвідки з країн-союзників. Тоді вони скоротили чисельність російської місії до 20 з 30 членів.

Reuters із посиланням на слова Леоніда Слуцького, голови нижньої палати російського комітету з міжнародних справ, пише, що Москва не обов'язково буде реагувати по-доброму” у відповідь.

 

Позначки: