НОВИНИ

У НАТО заявили, що РФ цілеспрямовано втягує в інформаційну конфронтацію країни Балтії

У відповідній доповіді наголошується, зокрема, що дії Росії "спрямовані на підрив НАТО і ЄС, формування думки про те, що весь регіон є русофобським".

Центр НАТО з передового досвіду у сфері стратегічних комунікацій оприлюднив у четвер, 25 січня, доповідь, у якій наголошується, зокрема, що російська пропаганда і дезінформація спрямована на дестабілізацію країн Північно-Балтійського регіону, підрив НАТО і ЄС. Про повідомляє Укрінформ.

 

"Дослідження показало, що Росія застосовує інформаційну конфронтацію проти усього регіону, а також цілеспрямовано проти окремих країн... Головні наративи, які Росія застосовує проти регіону, спрямовані на підрив НАТО і ЄС в очах місцевого населення, формування думки про те, що загроза з боку Росії є нікчемною та що весь регіон є русофобським", — заявили автори доповіді.

 

Окрім цього, йдеться у дослідженні, РФ намагається переписати історію Північно-Балтійських держав, прославляючи при цьому радянське минуле.

 

Дивіться також: У НАТО оприлюднили відео перехоплення винищувачів РФ над Балтією

 

"Відносно окремих країн, Росія намагається скомпроментувати і навіть демонізувати національні уряди, деморалізувати місцеве населення, наголошуючи на соціально-етнічних, економічних та політичних відмінностях, що стримує регіональну співпрацю і відносини з НАТО", - відзначається у дослідженні.

 

Також окремо відзначається російська концепція "захисту співвітчизників за кордоном", що нібито дає Кремлю моральне право втручатися у внутрішні справи суверенних держав, включаючи застосування військової сили, порушення територіальної цілісності держав. Зокрема, як відзначається у доповіді, такі дії РФ застосувала в Україні та Грузії.

 

Підкреслюється, що серед країн Північно-Балтійського регіону найбільш вразливими для російської пропаганди і дезінформації у частині "захисту" російськомовного населення є Латвія та Естонія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.