Невиконання вимог Міжнародного валютного фонду поставить Україну на межу дефолту – Гройсман

8 Вересня 2018, 10:55

Економіка зростає, проте Україна має борг, який сама не може виплатити, тому треба виходити на зовнішні ринки та співпрацювати з МВФ. Невиконання умов Міжнародного валютного фонду поставить Україну на межу дефолту. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

"Нас закинули в серйозну боргову яму. Очевидно, що економіка зростає, але у нас на плечах такий борг, який ми самі не можемо виплатити. Треба виходити на зовнішні ринки, перекредитовуватися, зменшувати відсотки", – зазначив прем'єр.

 

Гройсман запевнив, що він "перший за те, аби зменшувати ціни на ресурси.

 

"Але невиконання вимог поставить Україну на межу дефолту. Ми хочемо кризи? Я не кризовий прем'єр, я антикризовий. Я зроблю все аби захистити людей, знизити інфляцію і зростання реальних доходів", – наголосив він.

 

Прем'єр підкреслив, що раніше меморандум з кредиторами підписували і не виконували обіцяне – це підірвало довіру до України.

 

"Я мушу вирішувати це питання. Місія МВФ приїхала. Ми працюємо, у нас конструктивні відносини. За два тижні повідомимо про результати перемовин", – заявив Гройсман.

 

Нагадаємо, Міністр фінансів Олександр Данилюк зустрівся з Віце-президентом Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом. Під час зустрічі вони обговорили питання четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС для України та умови для виділення першого траншу допомоги.