«Нелюдське поводження або катування – це порушення 3 статті Європейської конвенції, тобто катування, зокрема, в матеріальному аспекті. Загалом порушення цієї статті відбувається в двох аспектах – в процесуальному, коли мова йде про відсутність ефективного розслідування справи, і в матеріальному, коли мова йде про те, що ненадання медичної допомоги. Це також прирівнюється до тортур», – стверджує правозахисник.
За його словами, подібних скарг на неналежну медичну допомогу до Європейського суду з України надходить чимало. У свою чергу, Європейський суд після постійних таких заяв може направити в Україну так зване пілотне рішення.
«Європейський суд може визначити, що це є системне порушення, і направити в Україну пілотне рішення, згідно з яким держава протягом півроку повинна врегулювати свої внутрішні відносини для того, щоб уникнути порушення цієї норми», – уточнив Діденко.
«Поки що такого рішення з боку Євросуду не було», – додав він.
Нагадаємо, депутат Верховної Ради від фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" Сергій Власенко заявляв, що медики поки не встановили діагноз колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Раніше Державна пенітенціарна служба заявила, що Тимошенко відмовилася від медичного обстеження.
11 листопада доктор медичних наук, завідувач кафедрою ортопедії і травматології Національного медичного університету ім. А. Богомольця Олександр Бур'янов, який очолював медкомісію, що проводила обстеження Тимошенко, заявив, що вважає стан здоров'я екс-прем'єра таким, дозволяє їй брати участь у слідчих діях. При цьому він заперечував сторонній вплив на лікарів під час складання медичного висновку.
9 листопада Власенко після візиту до Тимошенко в СІЗО заявляв про те, що вона не може пересуватися без сторонньої допомоги. «Допит в умовах, коли людина не може самостійно пересуватися, можна прирівнювати до тортур», – наголосив захисник.
Перед цим Пенітенціарна служба заявила про порушення функції ходьби в Тимошенко.