Немиря: якщо Тимошенко не випустять – сподіватися на асоціацію не варто

14 Березня 2013, 22:57

“Враження, яке зміцнюється тут у Брюсселі, – що українське керівництво продовжує перебувати в стані ілюзій безкарності. І дуже важливо робити кроки не лише з точки зору комунікацій, а й з точки зору кроків практичних, для того, щоб цього відчуття безкарності не було”, – сказав Немиря.

Він також звернув увагу на той факт, що ніхто з тих, з ким він зустрічався 13 березня у Страсбурзі і сьогодні в Брюсселі, не висловив підтримку аргументу української влади щодо того, що рішення про позбавлення депутатського мандату Сергія Власенка має виключно юридичний характер.

“Цей аргумент тут не сприймається, більше того, настирливість з якою його повторюють очільники українського уряду не лише дратує, але й свідчить про те, що є серйозна проблема, яку не вдалося розв’язати. Питання вибіркового правосуддя, і прізвища які з цим піднімаються, а це і Тимошенко, і Луценко, і зараз Власенко, і можемо згадати Іващенка – це віддзеркалення системної проблеми, коли за останні три роки в Україні інституції демократії вихолощуються, їх роль і питома вага зменшується. Це, в першу чергу стосується парламенту, це, і також про це говорилося, стосується ЗМІ”, – наголосив Немиря.

Український депутат також зазначив, що за підсумками зустрічей йому стало зрозуміло: якщо питання Тимошенко та Луценка не буде вирішено, Києву не варто сподіватися на підписання угоди про асоціацію цього року.

“Якщо Тимошенко та інші залишаться в тюрмі і продовжать бути об’єктами вибіркового переслідування, угоди не буде”, – сказав він.

Як повідомлялось, 13 березня пізно ввечері депутати Європарламенту, занепокоєні останнім рішенням ВАСУ щодо позбавлення мандату Сергія Власенка, провели позачергове обговорення української ситуації.

Більшість європарламентарів вважають, що Україна потребує європейської підтримки й наполегливості на шляху реформ й усунення системних проблем демократії. Водночас, Київ також має продемонструвати своїми діями, що він дійсно бажає зближення із ЄС, наголошують в Європарламенті.

Нагадаємо, 7 лютого, комісар з розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле в рамках офіційного візиту зустрівся з прем’єр-міністром, президентом і депутатами й вчергове назвав умови, які Україна має виконати, щоб угоду про асоціацію з ЄС підписали на саміті Східного Партнерства, який відбудеться цього року в листопаді у Вільнюсі.

Читайте також: 19 вимог ЄС, які відкриють Україні шлях до асоціації