Національне агентство з питань запобігання корупції у вівторок, 10 січня, повторно передасть до Міністерства юстиції проект повної перевірки електронної декларації для юстування з урахуванням коригувань, з якими Мін'юст повернув цей проект в НАЗК. Про це повідомив заступник голови НАЗК Руслан Радецький.
"Міністерством юстиції була проведена експертиза і їх фахівцями було надано низку побажань, ряд зауважень, які в процесі були фахівцями департаменту фінансового контролю враховані доопрацювання відповідного порядку. Ми направили їх в Міністерство юстиції. Але Міністерство юстиції вважає за необхідне, щоб НАЗК включив в повному обсязі побажання, які вони пред'являють до нас. Переважна більшість цих побажань було враховано у порядках. В кінці минулого року відповідні проекти порядків будуть направлені в Міністерство юстиції після сьогоднішнього обговорення з громадськістю та експертами", – сказав Радецький.
Також він розповів про те, в яких випадках терміни перевірки е-декларації можуть продовжити.
"Нами відпрацьовані й прийняті зауваження Міністерства юстиції про необхідність визначення термінів, прийнято рішення, що такі терміни перевірки передбачено проводити протягом 180 днів з дня виявлення підстав. Також у разі необхідності можливо продовження не більше, ніж на 180 днів цю перевірку по ряду обставин. Такими обставинами можуть бути, коли невчасно може надійти до нас та чи інша інформація, яку ми запитуємо у органів державної влади. Ми можемо звертатися до суду, якщо суд не вчасно виніс постанову про доступ до банківської таємниці суб'єктом декларування. Також перевіркою нами передбачено призупинення перевірки в тих випадках, коли ми звертаємося до інших власникам іноземних реєстрів про надання суб'єкту декларування тієї чи іншої інформації та заяви про доступ до банківської таємниці", – роз'яснив він.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України за результатами аналізу електронних декларацій відкрило 10 кримінальних проваджень. Також НАЗК передало до суду шість протоколів за невчасно подані е-декларації.
Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що можновладці задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.