НАЗК хоче конфіскувати понад 2 млн грн партійних внесків “Свободи” за фінансові порушення

1 Вересня 2017, 16:32

Національне агенство з питань запобігання корупції (НАЗК) планує притягнути до адміністративної відповідальності головного бухгалтера політичної партії «ВО «Свобода» на підставі протоколу, складеного уповноваженою особою НАЗК, щодо порушення порядку отримання внеску на підтримку політичної партії. Про це повідомили  у прес-службі НАЗК у п'ятницю, 1 вересня.

Зазначається, що загальний розмір внеску, що підлягає конфіскації, становить 2 357 000 гривень.

"Департамент з питань запобігання політичній корупції НАЗК за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІV квартал 2016 року виявив порушення встановленого законом порядку отримання внеску на підтримку політичної партії. Зокрема, були виявлені невідповідності між прізвищами осіб, що здійснювали грошові внески, у звіті партії та у банківських виписках", – йдеться у повідомленні НАЗК.

Повідомляється, що після розкриття судом відомостей стосовно банківського рахунку «ВО «Свобода» Національне агентство виявило, що 11 платежів на загальну суму 2 330 900 грн були внесені протягом листопада-грудня 2016 року в касу банку головним бухгалтером політсили.

Також було встановлено, що вказана особа отримала через партійну касу ще 26 100 грн внесків від фізичних осіб, що підтверджується прибутковими ордерами.

"Таким чином було порушено встановлений Законом України «Про політичні партії в Україні» порядок отримання внеску на підтримку політичної партії. Відповідно до зазначеного порядку, грошові внески на користь політичної партії здійснюються через банківські операції особисто фізичними особами з встановленням установою банку персональної інформації щодо внескодавців. Відповідне порушення за статтею 212-15 КУпАП передбачає накладення штрафу на порушника з конфіскацією суми внеску на користь держави", – додали у Нацагенстві.

Раніше Печерський районний суд Києва визнав винним у скоєнні адміністративного правопорушення керівника політичної партії "Прогресивна соціалістична партія України" Наталію Вітренко і зобов'язав стягнути з керівника партії штраф у розмірі 1700 грн та конфіскувати 42 620 грн внесків, здійснених  на підтримку політичної партії.

Крім того, Печерський районний суд Києва, за матеріалами Нацагенства з питань запобігання корупції (НАЗК), прийняв рішення конфіскувати майже 132 тисячі гривень партійних внесків політичної партії "Самопоміч".