Нацрада винесла попередження каналу Newsone “за пропаганду держави-агресора”

30 Серпня 2018, 11:23

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні у середу, 29 серпня, винесла телеканалу Newsone санкцію у вигляді попередження. Про це повідомив член ради Сергій Костинський у Facebook.

 

Зазначається, що телеканал порушив вимоги закону "Про телебачення і радіомовлення", який забороняє транслювати передачі, виготовлені за період незалежності України, що містять популяризацію або пропаганду "органів держави-агресора".

 

Так, під санкцію Нацради канал потрапив через випуск передачі "Світова політика з Олегом Волошиним", присвячений війні у Сирії.

 

У свою чергу, Костинський цитує слова ведучого програми Олега Волошина, який прокоментував відео з демонстрацією дій військово-повітряних сил РФ в Сирії.

 

"…звісно, розумні глядачі і так розуміють, чом подібні кадри не показують по українському телебаченню. Думаю, багато дискусій навколо перспектив врегулювання ситуації на Донбасі були б здоровіші та з більшим раціональним зерном і усвідомленням, що Україна реально може, а чого Україна реально не може домогтися в цій ситуації, якби подібні кадри участі російської авіації в кампанії в Сирії регулярно були б на українському телебаченні. Тому що, подобається це, не подобається, але це є міць. Це не можна, це неможливо заперечувати", – цитує Костинський слова Волошина.

 

 

"Гадаю, цілком зрозуміло з цього тексту, що саме мав на увазі Олег Волошин відносно спроможності української держави захистити свій державний суверенітет в умовах фактичної війни, яку Росія розв’язала проти України", – підкреслив член Нацради.

 

За словами Костинського, Нацрада звернула увагу на даний випуск після того, як отримала звернення від СБУ, народних депутатів Ірини Геращенко та Ірини Фріз.

 

Нагадаємо, 1 січня  Нацрада призначила перевірку NewsOne через пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за позитивне зображення збройних сил Росії.

 

Як повідомлялось, 21 грудня 2017 року Нацрада винесла попередження телеканалам NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") і "ПравдаТУТ" (ТОВ "Інформаційне агентство "ПравдаТУТ") за порушення мовлення у дні пам’яті.