НОВИНИ

Нацрада призначила перевірку телеканалу NewsOne за популяризацію збройних сил РФ

Також зафіксовано, зокрема, систематичне порушення в ефірі телеканалу теми "державного перевороту в Україні" ведучими передач і запрошеними гостями.

Нацрада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne через пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за позитивне зображення збройних сил Росії. Про це заявив член Нацради Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

 

"На підставі депутатського запиту групи народних депутатів - Ірини Геращенко, Ірини Фріз та Марії Іонової, а також звернення Служби безпеки України Національна рада призначила перевірку телеканалу NewsOne", —  йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що предметом позапланової перевірки будуть два епізоди.

 

Так, Нацрада зафіксувала трансляцію передачі "Український формат" за участю народного депутата України, власника телеканалу NewsOne Євгена Мураєва, який заявив про те, що події кінця 2013 - початку 2014 років в Києві були "державним переворотом", метою якого було повалення законної влади в Україні.

 

"Крім того зафіксовано систематичне порушення в ефірі телеканалу теми "державного перевороту в Україні" співробітниками каналу, ведучими передач і запрошеними гостями: Євгеном Червоненком, Надією Савченко, Діаною Панченко, В'ячеславом Піховшеком і іншими", - написав С Костинський.

Другим епізодом, на підставі якого була призначена перевірка, стало позитивне зображення збройних сил країни агресора в ефірі телеканалу. За результатами моніторингу було зафіксовано, що у передачі  "Світова політика з Олегом Волошиним" на тему ситуації, яка сталася в листопаді 2017 року в Сирії, було продемонстровано відеоролик, в якому є сцени за участю Повітряних сил Росії з коментарями автора, що можна розглядати як популяризацію авіації країни-агресора.

 

Як повідомлялось, 21 грудня Нацрада винесла попередження телеканалам NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") і "ПравдаТУТ" (ТОВ "Інформаційне агентство "ПравдаТУТ") за порушення мовлення у дні пам’яті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.