Нацполіція розпочала два кримінальні провадження щодо стеження за Йованович

Акценти
16 Січня 2020, 14:40

Нацполіція України розпочала два кримінальні провадження у справі про можливе стеження за колишнім послом США в Україні Марі Йованович. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ у четвер, 16 січня.

 

Приводом стало оприлюднене 14 січня листування між бізнесменом Левом Парнасом (це близький соратник особистого адвоката американського президента Дональда Трампа Руді Джуліані) та кандидатом від Республіканської партії Робертом Гайдом.

 

З їхніх повідомлень випливає, що за Йованович стежили – за її пересуванням та користуванням телефоном та комп’ютером.

 

Мова йде про ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції ) та ч. 1 ст. 182 (незаконне збирання, зберігання, використання конфіденційної інформації про особу, порушення недоторканності приватного життя) ККУ.

 

«Позиція України – не втручатися у внутрішньополітичні справи Сполучених Штатів Америки. Однак, у опублікованих записах міститься факт можливого порушення законодавства України та Віденської конвенції про дипломатичні зносини, яка захищає права дипломата  на території іншої держави», – йдеться в повідомленні.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував американській стороні взяти участь у такому розслідуванні. Як зазначається, Україна очікує від США реакції на звернення та розраховує на співробітництво.

 

Зауважимо: Марі Йованович очолювала посольство США в Україні з 2016 по 2019 роки. 20 травня вона завершила роботу в Україні. Демократи в Конгресі США заявили, що рішення відсторонити посла є політично мотивованим.

 

25 вересня 2019 року Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови Трампа та президента Володимира Зеленського 25 липня, що стала приводом до імпічменту президента США.

   

У розмові фігурувала і Марі Йованович.

 

«Колишній посол Сполучених Штатів (Йованович – Ред.), жінка, була «поганими новинами» і люди, з якими вона мала справу в Україні, були «поганими новинами». Я просто хочу, щоб ви знали про це», – заявив Трамп.

 

«Її ставлення до мене було далеким від ідеалу, оскільки вона захоплювалася попереднім президентом і була на його стороні. Вона б не прийняла мене як нового президента достатньо добре», – відповів Зеленський.

 

Нагадаємо, також в опублікованих 14 січня доказах ішлося про те, що Парнас листувався з низкою українських високопосадовців, зокрема, з головою Служби безпеки Іваном Бакановим та першим помічником Зеленського Сергієм Шефіром.

90