«Євроінтеграція – це не просто низка формальних угод та вивішування європейських прапорів поруч з державним. Це – зміна філософії країни, радикальне зміна всього правового поля. Головна ідея ЄС, наріжний камінь всієї європейської політики та права – повноцінне забезпечення прав та свобод громадянина», – сказав Бондарчук.
«Під час європейської трансформації Україні потрібен новий суспільний договір – нові правила гри в державі, за яких громадянин має стати реальним співвласником та співавтором країни. Усі закони мають працювати саме на це, а не на чиновників. Без нової Конституції цього зробити не вдасться. Адже будувати європейську країну на постсовковій правовій основі – це все одно, що будувати хмарочос на фундаменті «хрущовки», – вважає громадсько-політичний діяч.
На його думку, новий конституційний процес має стати прозорим, за активної участі громадян.
«Конституційний процес має вийти за межі чиновницьких кабінетів, а Конституційна асамблея має стати прообразом українського Конституційного конвенту, як це було в США. Фактично це перезаснування держави, і воно має відбутись на нових, європейських засадах», – сказав координатор НКС.
Як повідомлялось, Комісар ЄС із питань розширення Штефан Фюле візьме участь у національному круглому столі із питань євроінтеграції за участі влади і опозиції в середині жовтня.
Нагадаємо, Юлія Тимошенко наприкінці червня запропонувала створити Національний круглий стіл для виконання Україною критеріїв, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Вона запропонувала назвати цю структуру "Національний круглий стіл "Порозуміння заради європейського майбутнього".
У липні голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що ПР готова брати участь у цьому круглому столі, «якщо він дійсно сприятиме вирішенню проблем».