Швидкий ріст рейтингу "Національного фронту", лідером якого є депутат Європарламенту Марін Ле Пен, негативно вплинув на авторитет французьких політиків в інституціях ЄС. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому Фундацією Роберта Шумана.
Згідно з дослідженням Фундації, 52 неприв'язаних до конкретних груп членів Європейського парламенту, 23 є депутатами від французького "Національного фронту" (НФ). Без входження до конкретної політичної групи, ці члени парламенту не мають доступу до високих посад.
«Кількість французьких депутатів, які могли б претендувати на такі позиції обмежується 51 членом політичних груп», – наголошується в доповіді.
Крім того, ріст рейтингу "Національного фронту" послабив позиції французьких парламентарів в межах своїх політичних груп. Незважаючи на друге місце кількістю депутатів Європарламенту, Франція посідає лише третє місце третій за чисельністю делегації в правоцентристської об'єднаної загально-європейської політичної партії (EPP), яка є домінуючою силою в парламенті. Французькі соціалісти посідають лише шосте місце в СД-групі, в той час як всеред «зелених» та лібералів Франція є другою.
Французьких депутатів Європарламенту в Брюсселі критикують не вперше – під час попередньої каденції (2009-2014) 18% від їх загальної кількості відмовилися від мандатів на користь іншої роботи. Для порівняння – серед німецьких депутатів таких було лише 4%. Крім того, в середньому французьких депутатів Європарламенту обирають на термін, що складає 1,76 мандатів, в той час як їхні німецькі та британські колеги мають більшу довіру виборців – у них ці показники становлять 2,48 і 2,23 мандата відповідно.
Парламентська досвід безпосередньо впливає на розподіл відповідальних посад, і в цій сфері французи відстають.
«Франція наразі має 26 представників, які займають ключові посади у Європарламенті, і цей показник меншим, ніж в Італії з її 29 посадовцями, Великобританії з 28-ма та Німеччиною, яка отримала 56 важливих позицій», – підкреслили в доповіді.
Крім того, експерти Фундації Шумана наголосили, що Німеччина суттєво випереджає Францію за впливом в інституціях ЄС. Зокрема, в Раді ЄС кількість французів на ключових посадах становить 13%, в той час як Німеччина займає 16% важливих позицій.
Разом з тим, ситуація в Єврокомісії виглядає для французів трохи оптимістичніше – вони займають 29 посад (порівняно з 25, які займають політики з Німеччини). Незважаючи на це, представників Франції немає на стратегічних посадах у відомствах, які займаються розвитком, в чому країна є основним ініціатором, соціальними питаннями, енергетикою та кліматом.
Нагадаємо, Європарламент підозрює французький "Національний фронт" у фінансових зловживаннях на суму в €7,5 млн.
Як відомо, на минулих виборах «Національний фронт» отримав у Європарламенті 23 місця. Крім того, ЗМІ повідомляли, що керівництво партії «Національний фронт» неодноразово отримувало фінансування від структур, пов’язаних з чинною російською владою.
Читайте також: Тушки у Європарламенті