НОВИНИ

Європарламент підозрює французький "Національний Фронт" у фінансових зловживаннях на суму в €7,5 млн

За попередніми даними, праворадикальна партія використовувала бюджетні кошти ЄС для виплати зарплатні посадовцям французького національного осередку.

Президент Європарламенту Мартін Шульц повідомив Європейське управління боротьби з шахрайством (ОЛАФ) про можливі фінансові махінації з боку французької право радикальної партії «Національний Фронт», очолюваної депутатом Європарламенту Марін Ле Пен. Про це повідомило видання EurActiv.

Згідно з повідомленням, 20 посадовців з національного осередку партії отримували зарплатню з бюджету ЄС як асистенти членів Європейського парламенту. За даними джерел, сума шахрайства могла сягати 7,5 млн євро.

«Європейський парламент оплачує роботу асистентів, безпосередньо пов’язану з виконанням мандата депутатів», - зазначили в заяві Європарламенту.

Крім того, Шульц висловив свої підозри міністру юстиції Франції Крістіану Тобіра.

Разом з тим речник Європарламенту Жауме Дач наголосив, що посадовці законодавчого органу поки що не роблять жодних висновків, і розібратися у ситуації повинні фахівці.

«Парламент не може робити висновки. Це справа ОЛАФ - Європейського управління боротьби з шахрайством», - заявив він.

Глава "Національного Фронту" Марін Ле Пен повідомила у Twitter про намір оскаржити «фальшиві звинувачення».

«В принципі, Шульц має рацію..., наші фахівці працюють не на Європейського Союзу, а проти нього», - заявив її заступник Флоріан Філіппот, підкресливши політичну позицію своєї партії.

Наразі ОЛАФ вирішує, чи варто розпочати розслідування, яке може зайняти кілька місяців.

Як відомо, на минулих виборах «Національний Фронт» отримав у Європарламенті 23 місця. Крім того, ЗМІ повідомляли, що керівництво партії «Національний фронт» неодноразово отримувало фінансування від структур, пов’язаних з чинною російською владою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.