Нацбанк не бачить підстав ні для девальвації, ні для ревальвації гривні

22 Вересня 2012, 17:19

"Національний банк не бачить на сьогодні серйозних передумов ні для девальвації, ні для ревальвації національної валюти", – сказав він.

Арбузов підкреслив, що підставою для істотної (понад 2-2,5%, або 10-20 копійок) зміни курсового співвідношення може бути лише наявність відповідних довгострокових тенденцій у зведеному платіжному балансі, що враховує всі надходження й відтоки валюти. "А цей баланс, як уже говорилося, поки нульовий", – сказав він.

Крім того, зі слів голови НБУ, регулятор у своїх розрахунках орієнтується на комплексний показник – ефективний обмінний курс, при цьому значення номінального ефективного обмінного курсу (НЕОК) зараз становить 8,2 UAH/USD, а значення реального ефективного обмінного курсу (РЕОК) з урахуванням інфляційних параметрів – 8,14 UAH/USD.

"(Це) саме фактично відповідає сталому на сьогодні на ринку (курсу)", – підкреслив Арбузов.

Він також припустив, що в НБУ незабаром можуть з'явитися підстави для перегляду прогнозу зведеного платіжного балансу на 2012 рік з дефіциту на профіцит.

Національний банк, зі слів Арбузова, зберігає контроль над ситуацією у валютно-курсовій сфері. "Не бачимо нічого екстраординарного. Традиційний "осінній передвиборний марафон", – резюмував він.

Нагадаємо, 31 серпня НБУ виділив банкам рефінансування на 3,8 млрд гривень.

4 вересня гривня на міжбанку різко девальвувала (на 4,5 коп. до 8,1750 UAH/USD), причому у фінальній частині торгів котирування досягали рівня 8, 1780-8,1900 UAH/USD.

Національний банк у цей день не виходив з інтервенціями на міжбанк.

За спекуляції з валютним курсом Нацбанк вже покарав 5 банків. Триває розслідування стосовно ще 10 банків.

98