Як приклад Расмуссен назвав війну в Косово в 1999 році, коли НАТО провела операцію без схвалення ООН.
Расмуссен наголосив, що він виступає проти того, щоб мандат ООН був необхідною передумовою для таких місій як, наприклад у Лівії. Генсек обґрунтував таку думку тим, що «голосування в ООН буде грати на руку силам, які не поділяють наших цінностей». «Якщо обґрунтування мети та правова основа є сильними, ми можемо захистити наші цінності силою», – вважає він.
Коментуючи закиди про перевищення мандату ООН під час операції в Лівії, Расмуссен заявив: «НАТО здійснило історичну місію». «Ми несли відповідальність за свої дії», – наголосив Генеральний секретар НАТО.
Разом з тим, Расмуссен ухилився від відповіді на запитання, чому НАТО втрутилось у ситуацію в Лівії, однак не втручається в Сирії. Він лише зазначив, що НАТО буде розглядати кожен випадок індивідуально. За його словами, одним із критеріїв для проведення операції НАТО є ситуація, за якої кордони альянсу опинилися під загрозою. Так, зокрема, за громадянської війни в Лівії, країнам Південної Європи довелося б побоюватися хвилі біженців.
Нагадаємо, 27 жовтня Рада Безпеки ООН одноголосно проголосувала за завершення військової операції НАТО в Лівії.
15 членів Радбезу висловилися за скасування безполітної зони над Лівією 31 жовтня з 23:59 годин за місцевим часом. Крім того, будуть скасовані інші заходи військового характеру, у тому числі пов'язані із захистом цивільного населення в Лівії, передає Центр новин ООН.
У прийнятій резолюції міститься заклик до нової лівійської влади не допускати репресії, забезпечити захист населення і покласти край безкарності за порушення міжнародних норм в області прав людини.
Рішення про завершення операції в Лівії було ухвалене після загибелі лівійського лідера Муаммара Каддафі.