НАТО готує відповідь на російські провокації у Балтії – Міноборони Польщі

12 Грудня 2014, 15:19

Російські військовослужбовці останнім часом демонструють безпрецедентну активність на Балтійському морі. Про це заявив очільник польського оборонного відомства Томаш Сємоняк.

Зокрема, йдеться про маневри військово-морського флоту та авіації.

На думку міністра, найімовірніше, такими діями Росія хоче перевірити, як реагуватимуть війська НАТО в цьому регіоні.

Глава польського Міноборони дзазначив, що Альянс готується діяти у відповідь. Водночас він не вважає такі дії Росії загрозою для Польщі.

Крім того, міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина заявив, що активність Росії у регіоні Балтійського моря є спробою показати НАТО силу з огляду на свої невдалі дії на Донбасі.

«Демонстрація сили завжди на це спрямована. Вона спрямована також на внутрішню аудиторію: хочуть показати, що Росія є гордою і має можливості, зокрема і військові», – наголосив глава МЗС Польщі.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомляв, що російські військові літаки цьогоріч понад 400 разів порушували європейський повітряний простір. При цьому вони не виходили на радіозв'язок. Через підвищену активність російських військових Альянс розширив патрулювання повітряного простору над територіями Балтійського, Північного та Чорного моря, а також Атлантики.

Нещодавно Єврокомісія доручила Європейському агентству з повітряної безпеки (EASA) розслідувати інциденти в європейському повітряному просторі.

Нагадаємо, напередодні літаки НАТО перехопили над Балтійським морем ще шість російських бомбардувальників, здатних нести ядерні заряди.

Як відомо, раніше в НАТО зазначили, що у 2014 році винищувачі Північноатлантичного альянсу перехопили вже 100 літаків, що втричі більше, ніж в 2013 році.

3 листопада командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що польоти російських військових літаків в європейському повітряному просторі набули провокаційного характеру.

Читайте також: Російські літаки і субмарини провокують НАТО від Балтики до Португалії