Наталія Королевська пропонує замість праймеріз дорогий цирк із безкоштовними квитками

Політика
19 Червня 2012, 08:02

Не сприйміть за рекламу. Про те, що Перший канал та “Савік Шустер студія” готують такий проект, стало відомо ще 14 червня. Тоді про це в блозі написав відомий журналіст, колишній співробітник пана Шустера Мустафа Найєм.

“Суть проекта состоит в соревновании молодых активистов за звание народного кандидата, победитель которого получит место в партийном списке Натальи Королевской. Всего в каждом выпуске 12 героев. Большая часть из них – участники давнего проекта Дарки Чепак "Стань лидером"… Во время эфира участники будут отвечать на вопросы экспертов и, в зависимости от голосования живой аудитории, зарабатывать баллы. Неизменным гостем всех эфиров станет сама Наталья Королевская, у которой будет право начислять участникам бонусные очки”, – писав тоді Мустафа.

Насправдіще в лютому Королевська, колишня довірена особа нині ув'язненоїТимошенко, стверджувала: як партійний список, котрий вона очолить на виборах, так і перелік мажоритарників, висунутих її партією “Україна, вперед!”, буде “обраний народом”. Що це означало? Пані Королевська люб'язно пояснила, що:

– Мы откроем партийный список. Мы спросим у людей, кому они доверяют, кого они сегодня видят представителями своей власти! – вигукувала вона під час так званого Форуму своєї партії 18 квітня.

Вигукувала російською, що, звісно, не гріх. А просто кумедно знати, що людина, котра претендує на звання загальнонаціонального лідера, так і не вивчила мови більшості населення.

Є кумедніші речі. Партія “Україна, вперед!” – це колишня Українська соціал-демократична партія, УСДП. Саме УСДП була однією с партій-засновниць Блоку Юлії Тимошенко ще за часів президентства Леоніда Кучми. І саме УСДП очолював близький до Юлії Тимошенко голова Верховного суду Василь Онопенко. Цікаво, чи не соромно йому читати ці рядки.

Адже, потрапивши під прес “регіоналів” унаслідок появи президента Януковича, пан Онопенко “віддав” партію своєму зятеві Євгену Корнійчуку. Але того швидко арештували за нібито зловживання владою під час роботи заступником міністра юстиції в 2008 — 2009 роках… Та що тут довго казати. Сьогодні пан Євген вільний, як вітер у полі. А головою партії стала Наталія Королевська, котра, працюючи керівником виборчого штабу Тимошенко на Луганщині під час останніх президентських виборів, надзвичайно вміло провалила все, що могла.

Читайте також: Як Королевська рекламує себе на Заході

То навіщо ж пані Королевській ток-шоу, коли вона й без того має й імідж, і репутацію? Тут є три відповіді, дві з яких — небанальні.

Ось перший варіант. Саме шоу має виглядати як “всенародні праймеріз”, тобто попередні вибори кандидатів від партії. На телеефірі Першого національного, як стверджує тамтешній директор Бенкендорф, програма виходитиме за комерційними розцінками. Запам'ятаймо ці слова  Адже комерційні розцінки наведені на тому ж таки сайті Першого національного. Ось вони: погляньте на останній рядок, і уявіть, скільки може коштувати Королевській її ток-шоу, котре починатиметься о 21.50. До речі, за рекламу під час матчів Євро-2012 пані Королевська(чи її спонсори?) платить по 513 грн за секунду, стільки ж коштуватиме значно триваліша програма.  

 

Читайте також: Перший національний працює на Партію регіонів

Сенсом шоу буде презентація “кандидатів у кандидати”. Так, хоч і в інших словах, пояснює це сама   Королевська. Мовляв, на ток-шоу подаватимуть персонажів, котрі могли би виступити кандидатами в депутати від її партії “Україна, вперед!”. Як за списком, так і в мажоритарних округах. Кандидати представлятимуть свої програми, а глядачі даватимуть їм бали. За сукупністю балів людина і стане кандидатом.

Або не стане? Стане, стане. Річ у тім, шановні читачі, що відсіювання кандидатів не передбачене програмою. Не відсієш же (умовно кажучи) екс-в. о. міністра фінансів уряду Тимошенко Ігоря Уманського? А “героїв Податкового Майдану-2010” Панайотова чи Шаповаленка? А Віталія Бутенка, представника “Донецької теплоенергетичної компанії”, котра належить Рінатові Ахметову й наразі конторолює практично всю комуналку Києва? Атож. Спробуй, відсій.

Звісно, не факт, що в телешоу підуть саме ці люди. Ці люди відомі й так. А для шоу є такі варіанти, як “Саша Грей”. Дівчина, котра назвалася “Олександрою Сірою”, і сповна використала своє псевдо для заміни його творчим (коли можна так висловитись) псевдо американської порнозірки, знайшла вдалий момент: саме в січні поточного ркоу у вузькизх колах вибухнув широкий скандал щодо фільму режисера Содерберга The Girlfriend's Experience (що можна було перекласти як “Досвід коханки”, але переклали інакше).

 Саме під цей момент хитровикохана “Саша” з Херсонщини “перевела стрілки” на свою особу. «Поймите, перед нами стоит выбор. Если люди вроде меня или многих других людей не могут позволить себе заплатить немного больше налогов, тогда мы многое не можем себе позволить», – абстрактно заявила вона. Така абстрактність зробила би честь самій Королевській з її заклинаннями про “нову економіку нової держави”.

Та менше з тим. Чим відзначаються феєричні ток-шоу з Королевською? Зокрема, ті, що розпочнуться 20 червня? Правильно — цілковитою безвідповідальністю та бездарністю режисури. Ще 18 кітня пані Королевська заявила, що списки її політсили “формуватиме народ”. Але тоді ж вона приимудрилася заявити, що її економічна програма буде реалізована в 25-ти законопроектах, 15 із котрих уже подано до парламенту країни.

Читайте також: Королевська будує нову країну спільно з регіоналами?

Запитання “навіщо формувати команду, котра має формувати порядок денний, коли ти вже маєш порядок денний”, лишилося, скажімо так… за кадром. Адже це не оригінально. Так, ще в лютому представники партії Королевської заявляли, що “домовились” про спільний виступ на парламентських виборах із партією УДАР Віталія Кличка. Дуже скоро виявилось, що ця інформація стала для бійців Кличка неабиякою новиною. “Немає у нас жодної потребди в об'єднанні з партією Королевської”, – коротко заявив голова штабу УДАР Віталій Ковальчук. Це він сказав 21 травня, і додав: “Справа у нешляхетній поведінці декотрих членів партії Королевської”.

Попри такі мінуси, партія Королевської продовжує виступати в ЗМІ, ніби серйозна політична сила. Нове ток-шоу, очевидно, підтримає її імідж на периферії країни. При цьому не варто забувати: так само, як на розміщенні сотень білбордів пані Королевської в містах заробляють рекламні агенції, так і на створенні штучних ток-шоу заробляють автори цих проектів — я от, скажімо, студія Савіка Шустера.