«Народний фронт» не голосуватиме за держбюджет-2017 без закону про спецконфіскацію

20 Жовтня 2016, 12:37

Фракція політичної партії «Народний фронт» не голосуватиме за держбюджет-2017 у другому читанні без закону про спецконфіскацію. Про це у коментарі журналістам повідомив Арсеній Яценюк, передає кореспондент Тижня.

«Закон, який дає можливість конфіскувати арештовані півтора млрд американських доларів, які були вкрадені з бюджету України і виведені на 42 офшорні компанії, які не мають власників, окрім наближених до Віктора Януковича. Ці кошти зараз знаходяться у Ощадбанку у вигляді коштів та державних цінних паперів», – сказав він.

Він також повідомив, що президент України двічі публічно підримав позицію щодо необхідності ухвалення даного законопроекту.

«Мене турбує поведенка фракції БПП, коли президент звертається до своєї фракції, а фракція дає лише половину голосів за ухвалення законопроекту про встановлення справедливості і конфіскації активів колишнього режиму. Це – непристойно. Я думаю, що необхідно в найкоротші терміни, щоб президент дав не просто вказівку фракції, а зустрівся з нею і український парламент зрештою ухвалив законопроект», – додав Яценюк.

При цьому «Народний фронт», зі слів Яценюка, підтримає держбюджет у першому читанні, оскільки це висновки бюджетного комітету.

Нагадаємо, Рада на пленарному засіданні 20 жовтня розгляне проект державного бюджету на 2017 рік у першому читанні. ​

Раніше президент України Петро Порошенко закликає народних депутатів знайти компроміс і прийняти закон про спецконфіскації засобів.

Також президент вважає, що питання будівництва житла для військовослужбовців може бути вирішено шляхом використання для цього коштів, отриманих від спецконфіскації.

Окрім того, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що у проект державного бюджету на 2017 рік закладені кошти з спецконфискації – 1,5 млрд доларів колишніх високопоставлених чиновників.