Напади на журналістів у 2015 році: найбільше потерпають працівники місцевих видань

30 Квітня 2015, 22:08

На початку 2015 року у Черкасах невідомі скоїли напад на на журналіста місцевого телеканалу «Антена» Костянтина Штукалюка. За словами журналіста, його побили у нічному клубі «Манхеттен». Нападники повторювали, що журналіст «договорився». Керівник телекомпанії «Антена» Валерій Воротник заявив, що це був уже третій за місяць напад на журналістів «Антени». За вказаним фактом відкрили провадження за ч. 1 ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу.

13 січня у Золочеві на Харківщині автомобілем намагалися збити головного редактора та журналіста міжрайонної газети «Зоря» Василя Мірошника. За словами редактора, невідомі підійшли до нього та намагалися «домовитися по-хорошому», коли він знімав крадіжку поливної системи. Після відмови нападники травмували Мірошнику автомобілем ногу. МВС відкрило провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу.

В Одесі 17 січня  невідомий напав на оператора місцевої телерадіокомпанії «Круг» під час зйомки дня народження міського голови Геннадія Труханова. Нападник намагався відібрати у оператора акумулятор від камери. Інцидент стався біля ресторанного комплексу «Ренесанс». Про факт нападу повідомили до МВС.

Також в Одесі 22 січня невідомі у камуфляжі напали на журналіста місцевого інтернет-видання «Таймер» Антона Доценка. Інцидент стався біля стін Малиновського районного суду, де того вчора відбувалося судове засідання щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі. За словами Доценка, його побила група з 25 осіб, яка зібралася під судом. Їм не сподобалося, що журналіст вів зйомку. Напад на Доценка кваліфікували за ч.1 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу.

26 січня вибухнула граната в автомобілі журналіста видання «Дорожній контроль» Володимира Моралова. За його словами, в автомобілі встановили розтяжку, а йому вдалося відскочити. У МВС відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 (замах на злочин) та п. 5 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу.

29 січня на одному з харківських постів ДАІ на групу, у якій були журналісти Анастасія Станко і Костянтин Реуцький, а також правозахисник, напали міліціонери. За словами Станко, Міліціонери не представляються, але на її думку, вони можуть бути екс-працівниками підрозділу «Беркут». 30 січня стало відомо, що міліціонерів відсторонили, на час з’ясування, але за попередньою версією правоохоронців, журналісти «вчинили конфлікт під час огляду авто з луганськими номерами, на якому вони пересувалися».

Прокуратура відкрила провадження за фактом «перевищення службових повноважень» працівниками МВС» за ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу. У березні стало відомо, що прокуратура не висунула жодних підозр у провадженні

7 лютого мешканці Авдіївки побили камеру знімальної групи телеканалу «112», коли дізналися, що це українське ЗМІ.

10 лютого в Чигирині на Черкащині на журналістів видання «Дзвін» Ігоря Сичова та Романа Іполітова напали невідомі у камуфляжній формі, якими, за їхніми словами, керував  підприємець-аграрій Олег Островський, який називає себе бійцем «Айдару».

Спочатку журналістам розбили фотоапарат під час знімання сутички у місцавій райраді, а згодом ті ж особи у камуфляжі переслідували та блокували на дорозі їхній автомобіль.

18 лютого директор Державного архіву Миколаївської області Лариса Левченко намагалася зламати камеру оператора інтернет-видання «Преступности.НЕТ» Владислава Гнатенка.

2 березня про напад під час мітингу заявив кореспондент місцевого інформаційного агентства «Одесса-Медиа» Володимир Пустовіт. За його словами, невідомий вдарив його після того як дізнався, де працює журналіст. Міліція відмовилася відкрити провадження через відсутність складу злочину.

У ніч з 4 на 5 березня в Одесі побили російську опозиційну журналістку Анну Домбровскую. Вона отримала черепно-мозкову травму під час масової бійки на вулиці Дерибасівській. Тієї ночі активісти "Правого сектору" намагалися закрити казино на дерибасівській, але зіштовхнулися з "тітушками". Серед постраждалих внаслідок бійки була і журналістка.

12 березня, у Нововолинську (Волинська область) на редактора інтернет-видання «Буг» Андрія Медину напали невідомі особи, які назвалися охоронцями заводу «Кроноспан УА». За словами Медини, охоронці намагалися зашкодити йому під час знімання території заводу, хоча він не перебував на ній.

21 квітня у місті Дублянах (Львівська область) на громадського активіста, позаштатного журналіста юридично-правого видання «Дорожній контроль Львів» Івана Горбаля напав під час зйомки член виконкому Дублянської міської ради Андрій Хрущ і намагався вибити відеокамеру.

28 квітня, біля будинку заступника міністра МВС Сергія Чеботаря стався напад на тележурналістів каналу ZIK. За інформацією керівника проекту «Наші гроші», журналісти прибули до будинку для підготовки комплексного матеріалу для програми, у якій йдеться про високопосадовців МВС і, в тому числі, про Сергія Чеботаря. Водночас журналіст уточнив, що цей матеріал не стосувався проекту про елітне життя чиновників «Гарна хата». Під час зйомок з помістя Чеботаря виїхала машина із сімейними номерами замміністра. Журналісти припускають, що напад скоїли охоронці міністра.