НОВИНИ

Журналісти в зоні АТО зможуть закріплюватися за військовою частиною

Міноборони та Мінінформполітики оголосили конкурс на участь в експерименті «Embedded journalists».

Міністерство оборони України спільно з Міністерством інформаційної політики України розпочинають конкурс на участь у експерименті «Embedded journalists»  – закріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО.  Про це повідомили офіційні сайти відомств.

На посаду Embedded journalists передбачено чотири точки зі щотижневою ротацією. Перший місяць проведення експерименту стартує орієнтовно з 15 травня.

Участь у конкурсі на Embedded journalists можуть взяти журналісти, які мають:

  1. Страховий поліс на роботу журналіста в зоні бойових дій.
  2. Сертифікат про проходження спеціалізованого тренінгу військового журналіста.
  3. Допуск до роботи в зоні АТО від СБУ (можливо буде встановлена додаткова перевірка).
  4. Учасник має надати інформацію про аудиторію та тираж ЗМІ, який представляє.
  5. На момент прикріплення журналіст має перебувати у відмінному фізичному стані. Перед прикріпленням представники ЗМІ повинні консультуватися з лікарем(-ями) щодо свого стану здоров’я. Журналіст усвідомлює, що у випадку, якщо у нього виявляться в анамнезі захворювання серця або легенів, а також ішемічної хвороби, або інші хронічні або поширені захворювання або схильності до таких хвороб, а також у період вагітності не можуть брати участь у таких заходах. ПРЕДСТАВНИК ЗМІ декларує відсутність у нього будь-яких травм, або наслідків травм, що можуть спровокувати хворобу під час прикріплення.

Статус Embedded journalists передбачає підписання контракту між журналістом, ЗМІ і Міністерством оборони України про нерозголошення державних таємниць та інформації, яка може загрожувати інформаційній безпеці України. З журналістом буде постійно працювати прес-офіцер.

Редакція ЗМІ, представником якого є Embedded journalists, має гарантувати дотримання вимог трудового кодексу та класифікувати перебування журналіста в зоні АТО як офіційне відрядження. 

Представник ЗМІ повинен обов’язково мати при собі засоби індивідуального захисту, що включають в себе, як мінімум, бронежилет не менше 4 класу захисту, шолом з відповідним маркуванням “Преса”, мати при собі медичну аптечку (в ній має бути все необхідне для надання першої медичної допомоги) та вміти нею користуватися.

Місце перебування журналіста: р-н Широкине, Піски, Авдіївка, Щастя. 

Вказати, на який тиждень збирається їхати в embedment журналіст:

  • заяву на тиждень з 15 по 22 травня просимо надати до 8 травня;
  • заяву на тиждень з 22 по 29 травня просимо надати до 15 травня;
  • заяву на тиждень з 29 травня по 6 червня просимо надати до 22 травня;
  • заяву на тиждень з 5 по 12 червня просимо надати до 29 травня.

Від редакції на одну точку на один тиждень максимально може бути приписано на embedment не більше 2 представників редакції.

Міністерство інформаційної політики просить надсилати П.І.П. журналіста, лист від ЗМІ, копію першої сторінки паспорту на адресу popova@mip.gov.ua

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.