«Я не згоден з системою роботи в Київраді. Ставляться на голосування питання, іноді й ті, які не збігаються з моїм світоглядом, з моєю совістю. І я повинен, наприклад, голосувати, коли передають щось Філарету. А коли нам не дають нічого, то я повинен мовчати? Тому вирішив: на засідання не піду. При всій моїй повазі до Олександра Попова, Галини Гереги», – сказав владика Павло.
Намісник Лаври розповів, що балотуватись до Київради йому першими запропонували представники КПУ.
«Мене запросили балотуватися від комуністів, попросили благословення у Блаженнішого Володимира…У мене є друзі-комуністи. Наприклад, я дружу з Ігорем Калєтніком. Я і хотів їх підтримати, отримав благословення Митрополита йти з ними на вибори. Але тут приходять інші мої друзі – Василь Горбаль та Володимир Дейнега і кажуть: мовляв, Владика Павло, що ж ви з комуністами йдете, ви ж завжди були поруч з нами з самого початку нашої партії. Знову пішли до Митрополита і отримали благословення йти від Партії регіонів», – сказав він.
На зауваження, що комуністи виступали проти релігії та руйнували церкви, Павло сказав: «А хіба нинішні не руйнують? Є депутати від більшості, які негативно ставляться до передавання будівель церкві. Я нічого не буду зараз говорити про комуністичну ідеологію. Але ті, хто при комуністах були вірянами, ті вірянами і залишилися. А думаєте, після розвалу СРСР всі звернулися до церкви? Ні, хто ходив, – той і ходить. Це були істинно віруючі люди. А зараз багато ходять до церкви, тому що це модно і престижно в тих колах, де вони обертаються…», – сказав він.
Як відомо, 30 травня Конституційний суд прийняв рішення, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 році.
Опозиція вимагає проведення позачергових виборів депутатів Київради, називаючи діяльність столичної ради й голови Київської міськдержадміністрації незаконною після 2 червня.