Наливайченко просить ЮНЕСКО перешкодити передачі Почаївської лаври УПЦ МП

14 Лютого 2012, 08:30

Його лист став відповіддю на дії представників парламентської більшості, які в січні зареєстрували законопроект про вилучення Києво-Печерської лаври, Почаївської лаври і Кременецького монастиря з цього переліку. Наразі зазначені об'єкти перебувають у власності держави, пише "Коммерсант-Украина".

Наливайченко зауважує, що ініціатива парламентської більшості "може обмежити можливість відвідування пам'ятника за конфесійною ознакою".

На думку політика, влада допускає можливість передачі Почаївської лаври у власність УПЦ МП, яка не зможе підтримувати об'єкт у належному стані.

Тому Валентин Наливайченко пропонує ЮНЕСКО почати процедуру внесення лаври до свого списку всесвітньої спадщини. У ньому вже числиться два храмових комплекси – Києво-Печерська лавра і Софійський собор.

Тим часом в УПЦ МП не приховують, що хочуть отримати Почаївську лавру у власність. "Якщо лавру передадуть нам, то вона краще збережеться, оскільки на її утримання будуть витрачатися пожертвування прихожан і гроші церкви. Це куди краще, ніж коли об'єкт є державною власністю і залежить тільки від можливостей бюджету", – заявив прес-секретар УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко.

Він же запевнив, що лавру не буде закрито за конфесійною ознакою. "Через неї проходить величезна кількість паломників і туристів. Обмеження поширюються тільки на участь в таїнствах", – зазначив він.

Як відомо, Свято-Успенська Почаївська лавра – монастир у Почаєві (Тернопільська область). Вона є найбільшою православною святинею на Волині і другим за розмірами після Києво-Печерської лаври монастирем Україні.

У 2003 році постановою Кабміну Почаївську лавру було передана у безоплатне користування Українській православній церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Зараз монастир має статус ставропігії, тобто безпосередньо підпорядковується главі УПЦ МП.

Нагадаємо, предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві.

У свою чергу глава УГКЦ патріарх Святослав (Шевчук) вважає неприйнятним передавання визначних культових споруд одній церкві.