НАКО вирішив розірвати співпрацю з Укроборонпромом

26 Грудня 2017, 12:49

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) повідомив, що розриває партнерство з держконцерном "Укороборонпром" через відсутність реформ. Про це в вівторок, 26 грудня, повідомила прес-служба комітету.

Зокрема, у НАКО наголосили, що в держконцерні досі не створили Наглядову Раду.

"Ми сподівалися, що зможемо посприяти зниженню високих корупційних ризиків, які існують в Укроборонпромі на сьогоднішній день, і забезпечити створення незалежної та ефективної Наглядової ради, аби компанія могла робити те, що зобов’язана робити: забезпечувати армію необхідним обладнанням і розумно витрачати кошти платників податків. На жаль, ми не бачимо справжньої політичної волі з боку Адміністрації Президента", – заявив співголова НАКО, Олег Рибачук.

Зазначається, що комітет планував сприяти реформуванню концерну шляхом надання стратегічного консультування уряду та Адміністрації Президента щодо кроків, необхідних для створення незалежної та ефективної Наглядової ради. Крім того, у комітеті повідомили, що надали свої рекомендації заступнику голови Адміністрації Президента Валерію Кондратюку, який пообіцяв сприяти їхньому впровадженню.

У НАКО наголосили, що за відсутності незалежної Наглядової ради закупівлі консультаційних послуг суперечать вимогам українського законодавства.

"Під час війни найбільший державний оборонний Концерн повинен задовольняти потреби армії [а не політичних лідерів]. Єдиний спосіб це забезпечити – це створити незалежну Наглядову раду, що користуватиметься довірою з боку українського суспільства", – заявив Драго Кос, співголова НАКО.

Як повідомлялося, детективи Національного антикорупційного бюро України викрили на корупції двох високопосадовців Укрспецекспорту, який входить до складу держконцерну "Укроборонпром". У звіті НАБУ, складеному в 2017 році, зазначається, що в Укроборонпромі здійснювались маніпуляції з контрактом на 39 мільйонів доларів на постачання запчастин для Антонова AN-32 міністерству оборони Іраку.