НОВИНИ

НАБУ викрило на корупції високопосадовців Укроборонпрому - ЗМІ

Згідно з повідомленням, в держконцерні здійснювались маніпуляції з контрактом на 39 мільйонів доларів на постачання запчастин для Антонова AN-32 міністерству оборони Іраку.

Детективи Національного антикорупційного бюро України викрили на корупції двох високопосадовців Укрспецекспорту, який входить до складу держконцерну "Укроборонпром". Про це йдеться в статті Foreign Policy.

Згідно з повідомленням, у звіті НАБУ, складеному в 2017 році, зазначається, що в Укроборонпромі здійснювались маніпуляції з контрактом на 39 мільйонів доларів на постачання запчастин для Антонова AN-32 міністерству оборони Іраку.

"У документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох високопосадовців Укрспецекспорту, підрозділу концерну, що займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, переказав близько 6 мільйонів доларів на банківський рахунок компанії, що називається Paramount General Trading з ОАЕ", - йдеться в статті.

Повідомляється, що компанія в ОАЕ мала надати запчастини, однак, за даними слідства компанія нічого не постачала і запчастини були надані з існуючих запасів Укроборонпрому.

НАБУ стверджує, що "банківські рахунки було використано посадовцями Укрспецексопрту для проведення корупційних дій пов’язаних з коштами кримінального походження".

"Звіт антикорупційного бюро також свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводились до інших компаній та на ряд банківських рахунків. Наприклад, 140 000 доларів виплати було переведено на рахунок у Wells Fargo банк, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила донька одного з керівників Укрспецекспорту", - зазначає видання.

Водночас речниця Укроборонпрому заявила, що багато зі звинувачень в корупції є частиною пропаганди в рамках гібридної війни Росії проти України. Вона визнала, що поліція та прокуратура розслідувала контракт на постачання запчастин до Іраку, але сказала, що "компанії та посадовці не виявили порушень".

Нагадаємо, за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), держконцерн "Укроборонпром" зайняв 77 позицію в рейтингу найбільших компаній, які виробляють озброєння. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.