За даними джерел в обох політсилах, у Києві та Київській області між Віталієм Кличком та, умовно кажучи, Арсенієм Яценюком, склалась майже патова електоральна ситуація.
З одного боку, рейтинг об’єднаної опозиції стагнує, тоді як рейтинг УДАРу неначе зростає. З іншого– навіть попри всі втрати останніх років, «об’єднані» мають більші ресурси, а головне – більше впізнаваних та авторитетних облич.
Сьогодні ті джерела в обох штабах, котрі говорять про «досягнуту домовленість», наголошують, що переговори тривали ще з січня. Це і так, і не так водночас. Переговори формально не припинялись, але не припинялась і холодна війна, котра досягла піку в серпні-вересні.
28 серпня, наприклад, обурення представників Кличка викликала агітаційна газета, розповсюджена в Києві від імені представника ОО Володимира Ар’єва (округ № 218). Газета із закликами «не вірити» представникам УДАРу спонукала прес-службу останнього до такого коментаря: «Це є прикладом відвертого порушення принципу взаємоповаги, котрого повинні дотримуватись усі опозиційні сили… Це свідчить про те, що декотрі представники об’єднаної опозиції не винесли уроків із подій нещодавнього минулого, коли використання чорного піару проти своїх партнерів по опозиційному табору призводило до самознищення».
Читайте більше в статті Тиждень.ua Що стоїть за раптовим «союзом» Кличка та об’єднаної опозиції
Нагадаємо, 3 жовтня партія УДАР Віталія Кличка та Об’єднана опозиція «За Батьківщину!» прийняли рішення про спільне висунення кандидатів на понад 40 мажоритарних округах, де досі конкурували між собою представники обох цих політичних сил.
У коментарі Тиждень.ua голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вказав, що домовленості партії УДАР і Об'єднаної опозиції «Батьківщина» щодо підтримки єдиних кандидатів у мажоритарних округах можуть позитивно вплинути на рейтинги цих політичних сил.