Нафтогаз взяли в облогу

Суспільство
30 Березня 2012, 17:51

Близько 11-ї ранку в переході до станції метро «Театральна» збираються активісти, готують прапори та перевіряють рупори. Деякі жваво обговорюють результати останньої спроби домогтися оприлюднення інформації про витрати Нафтогазу.

Акція розпочинається гучно. Протестувальники вимагають від Нафтогазу не «жирувати», коли народ бідує. Двоє молодих людей тримають плакати з написами: «Народ жебракує, Нафтогаз шикує» та «Народ обкрадають, ікрою заїдають». Основні вимоги прості: поширити інформацію про плани держзакупівель, скоротити витрати на утримання компанії, продати майно, яке не пов’язане з основною діяльністю.

Організатори заходу розповідають, що вдалися до публічних дій після кількох місяців марного листування з представниками компанії.

«Ми отримували банальні відписки він Нафтогазу, – розповідає голова осередку Київської області Сергій Іллюхін. – Терпець урвався, коли керівники партії «Демократичний альянс» Василь Гацько та Віктор Андрусів прийшли, щоб особисто отримати інформацію, а з ними не схотіли говорити, запрошували в «окрему кімнатку», але голова Нафтогазу так і не з’явився».

Учасники акції – мешканці столиці та інших міст: Броварів, Львова, Одеси, Харкова, Чернігова, Черкас… Молодь принесла з собою наплічники, намети та каремати, позаяк кількома годинами протест не обмежиться.

«Яхти, дорогий автопарк, деруни з ікрою та лосось під «Хеннессі» на сніданок для висоповажних клерків – все це лише верхівка айсберга, про яку вдалося дізнатися громадськості. Нафтогаз тримає інформацію про закупівлі під сімома замками», – розповідає голова «Демальянсу» Василь Гацько.

На обід із будівлі Нафтогазу виходять працівники. Жінка у норковій жилетці зухвало усміхається і здивовано проходить поміж мітингувальників до свого припаркованого авто. Подібна реакція була й у інших працівників, які так чи інакше мали потрапити чи навпаки вийти з приміщення компанії.

«Я, купуючи щось в магазині, сплачую 20% податків для того, щоби якийсь невідомий їв на мої гроші деруни з ікрою? – обурюється учасниця акції та прес-секретар «Демальянсу» Оксана Піддубна. – Вибачте, Нафтогаз – це структура, яка фінансується з грошей платників податків. Хіба це нормально, що я маю утримувати такі «примхи» її працівників?» Дівчина вважає, що така помітна структура має звикнути до того, що громадськість має право знати, на що витрачаються кошти.

Учасники акції вигукують: «Їжте хрін, а не ікру!», кілька хлопців роздають бланки для запитів, де треба ознайомитися з вимогами, вписати своє прізвище, ім’я й адресу та вкинути до скриньки на прохідній Нафтогазу. Охоронці поводились доволі чемно, жодних несанкціонованих дій стосовно протестувальників, які вкидали бланки до скриньки, не було.

З табору протестувальників лунають вимоги звільнити міністра Бойка та показати документи щодо витрат Нафтогазу. Згодом кілька учасників розкладають каремати та сідають під стінами компанії, продовжуючи стукати пляшками з камінням та увімкнувши сирени на рупорах.

Керівники партії розповідають, що подали на держкомпанію до суду за порушення Закону «Про доступ до публічної інформації». Дату судових слухань ще не призначено.

Наразі акція триває. Якщо мітингувальники так і не отримають документи від компанії, обіцяють розбити наметове містечко й отаборитися перед будівлею Нафтогазу надовго.

 

Як повідомляє прес-секретар ДемАльянсу Оксана Піддубна близько 16 учасники акції наманалися поставити намети, на них накинулись представники Беркута, нічого не пояснюючи і не слухаючи. Почали виривати у активістів намет, штовхати учасників акції, одному з активістів порвали пальто. Кілька людей з синцями та подряпинами, у одного з представників ДемАльянсу розбитий лоб.
 
Забравши намет Беркут побіг вниз до , перекривши весь шлях до метро Театральна. За словами О. Піддубної Беркуту було близько 30 людей. на разі частина поїхала. лишилося 5 -ро. Нікого з активістів не затримали, але є ушкодження".