Нафтогаз виплатить Укрнафті 15 мільярдів гривень за “спірний” газ

3 Лютого 2020, 14:01

НАК "Нафтогаз" розрахуватися за спірний газ із Укрнафтою 15 мільярдами гривень за мировою угодою, а також передплатити до 14,6 мільярдів гривень за газ, який Укрнафта буде видобувати і передавати Нафтогазу у майбутньому, проінформував виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Вітренко пояснив, що ці дві компанії мали суперечки стосовно спірних обсягів газу, які  Укрнафта впродовж 2006-2012 років видобувала і передавала в газотранспортну систему. Цю систему контролював "Нафтогаз" та наголошував на тому, щоб "Укрнафта" продавала газ за ціною, визначеною для населення.

 

Директор зазначив, що виплаченими грошима "Укрнафта" розрахується за податковий борг за 2014-2015 роки.

 

"Зауважу, що всі операції мають бути проведені через рахунки у Держказначействі, що виключає нецільове використання коштів. Фактично це є гарантією того, що всі кошти, які будуть виплачені з держбюджету, у повному обсязі будуть повернуті в держбюджет", – написав Вітренко.

Нагадаємо, що Нафтогаз порахував нову ціну на газ для населення. У січні оптова ціна на газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів становитиме 4,65 грн за кубометр (без врахування ПДВ та витрат на доставку). Це на 25% менше, ніж у січні 2019-го.