НОВИНИ

Нафтогаз порахував нову ціну на газ для населення

У січні оптова ціна становитиме 4,65 гривень за кубометр

У січні оптова ціна на газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів становитиме 4,65 грн за кубометр (без врахування ПДВ та витрат на доставку). Про це повідомляється на сайті НАК «Нафтогаз» у вівторок, 28 січня.

 

Як зазначається, це на 25% менше, ніж у січні 2019-го.

 

Як повідомляється, ціна розрахована відповідно до постанови уряду від 24 січня. За новою методикою, ціна на місяць визначається згідно з фактичними біржовими торгами, які відбувалися з 1 по 22 число цього місяця. Відтак Нафтогаз публікуватиме ціну на поточний місяць протягом кількох робочих днів після 22 числа.

 

«Таким чином Україна виконує зобов’язання перед МВФ щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням та конкуренцією за побутового споживача між багатьма постачальниками газу», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо: у 2019 році Україна підписала контракт на транзит газу з РФ до Європи на п’ять років. Мінімально гарантована прокачка, за словами президента Володимира Зеленського, становить 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд у наступні чотири.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.