Нафтогаз погодився на $2 млрд авансу від Газпрому

7 Червня 2012, 14:51

«Підписано угоду про надання Газпромом авансу в розмірі 2 млрд доларів НАК «Нафтогаз України» за транзит газу», – повідомив Міллер.

Він підкреслив, що, без сумніву, ця угода є принципово важливою для забезпечення закачування газу в підземні сховища України в необхідному обсязі для проходження осінньо-зимового періоду 2012-2013 рр.

«Це дуже хороша новина для наших європейських партнерів, для наших споживачів, оскільки повні українські підземні сховища – це надійна гарантія транзиту російського газу майбутньої зими. Україна отримала всі необхідні фінансові, обігові кошти для успішного закачування», – повідомив голова Газпрому.

Нагадаємо, раніше Міллер заявив про готовність надати національній акціонерній компанії "Нафтогаз Україна" аванс у розмірі 2 млрд доларів за транзит газу в 2012 році.

Ще вчора міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко заявляв, що Україна має намір вивчити пропозицію Газпрому щодо надання авансу.

Відповідну пропозицію Міллер зробив після того, як український холдинг заявив, що не буде в 2012 році оплачувати закачування російського газу в підземні сховища для виконання зобов'язань Газпрому.

Так, 18 травня Нафтогаз офіційним листом повідомив Газпром про те, що в 2012 році нагромадження газу в українських підземних сховищах буде відбуватися винятково в обсягах, необхідних для забезпечення власних потреб України.

НАК запропонував російській компанії в разі потреби оформити додаткову угоду.

Раніше Нафтогаз щороку за власні кошти закуповував в Газпрому і накачував у ПСГ газ, який надалі в опалювальний період використовувався для постачання в Європу за контрактами Газпрому.