НОВИНИ

"Нафтогаз" відмовився виконувати зобов'язання "Газпрому"

НАК "Нафтогаз України" повідомила російському ВАТ "Газпрому", що в 2012 році не буде закуповувати газ і закачувати його в підземні сховища для виконання зобов'язань російської монополії перед європейськими контрагентами. Про це повідомила прес-служба "Нафтогазу".

18 травня український холдинг офіційним листом повідомив "Газпрому" про те, що в 2012 році накопичення газу в українських підземних сховищах буде відбуватися винятково в обсягах, необхідних для забезпечення власних потреб України. "Нефтогаз" запропонував "Газпрому" в разі необхідності скористатися послугами українських газосховищ для виконання своїх зовнішньоекономічних контрактів і оформити відповідну додаткову угоду.

Раніше "Нафтогаз" щороку за власні кошти закуповував в "Газпрому" і закачував у ПХГ газ, що надалі в опалювальний період використовувався для поставок у Європу по контрактах "Газпрому". 

Нагадаємо, раніше про рішення закачати лише 17-18 млрд кубометрів палива (замість 21-26 кубометрів, як було раніше - ред.) повідомив начальник департаменту науково-технічної діяльності та зовнішніх зв'язків компанії "Укртрансгаз" Роман Шимко.

Як повідомлялося, компанія "Нафтогаз" має намір закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його в наступному році європейським споживачам і заробити додаткові кошти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.