НАБУ розслідує використання формули “Роттердам+” при закупівлі вугілля — нардеп

5 Квітня 2017, 23:23

Національне антикорупційне бюро почало провадження щодо зловживань службовим становищем під час формування ціни на вугілля за схемою «Роттердам+». Про це повідомив у Facebook народний депутат Віктор Чумак.

За його словами, НАБУ надало відповідь на його запит.

«За результатами проведеного збору та узагальнення інформації щодо формування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вартості електроенергії за формулою «Роттердам+» 24.03.2017 Національним антикорупційним бюро розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Нацкомісії, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України», – йдеться у документі.

Наразі в НАБУ не коментували цієї інформації.

Нагадаємо, в лютому генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має намір розібратися із формулою, за допомогою якої формується ціна при закупівлі вугілля і газу.

Як повідомлялося, у березні 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову схему розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою туди, зокрема, закладається вартість вугілля для ТЕС та його доставки в Україну із порту Роттердам у Нідерландах.