НОВИНИ

ГПУ перевірить використання формул "Роттердам +" і "Баумгартен +" при закупівлі вугілля та газу

Луценко перевірить, чи дійсно вугілля закуповується в Україні по так званій формулі "Роттердам +".

Генеральний прокурор України Юрій Луценко має намір розібратися із формулою, за допомогою якої формується ціна при закупівлі вугілля і газу. Про це він повідомив під час брифінгу у середу, 15 лютого.

"Як генпрокурор я минулого тижня дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим" Роттердам + "в Національній комісії регулювання енергетики. Я, в кінці кінців, під посадою зобов'язаний встановити істину, чи дійсно вугілля закуповується в Україні по так званій формулі "Роттердам +", - заявив Луценко.

"Ми закуповуємо газ за формулою" Баумгартен + ". НАК" Нафтогаз "купує газ у європейських фірм за ціною" Баумгартен + "і доставка в Україну. У мене є заяви про те, що газ насправді не видходить від території України на захід далі, ніж на 10 км від словацького кордону (з Україною - ред.). Питання: за що платиться 40 євро за доставку з Австрії в Україну? Тому ми маємо намір провести дослідчу перевірку ", - сказав генпрокурор.Він також повідомив, що має в своєму розпорядженні заяви щодо використання формули "Баумгартен +" при закупівлях газу і очікує задовільних відповідей на питання, що цікавлять.

При цьому Луценко пообіцяв: "Якщо пояснення будуть незадовільні, то ми почнемо кримінальні виробництва і будемо розбиратися з цією історією".

Як повідомлялося, енергетичний штаб розгляне можливість введення надзвичайного стану через дефіцит вугілля. Зокрема, розглядатиметься можливість віялових відключень електроенергії через падіння запасів вугілля до двотижневого критичного рівня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.