На Закарпатті у чотирьох депутатів та заступника мера Чопа є угорські паспорти – «Миротворець»

23 Вересня 2018, 12:40

П'ятеро громадян України, внесені до бази проекту «Миротворець» за незаконне отримання угорських паспортів, є депутатами місцевих рад та посадовими особами. Про це свідчить інформація в їхніх анкетах у базі даних «Миротворця».

 

В базі данних зазначено, що Йосип Фовриш і Степан Гал, які є депутатами Виноградівської районної ради (Закарпатська область), Адальберт Браун – депутат Берегівської районної ради, а Кароль Беркі – депутатом від КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття) Берегівської райради, Оскар Балог, який є заступником міського голови міста Чоп – в усіх вищезазначених громадян є угорське громадянство.

 

Нагадаємо, 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

 

Раніше Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.