Раніше глава республіканського Центрвиборчкому Белла Плієва стверджувала, що подібна практика не відповідає цілям загальнонаціонального волевиявлення.
«Звичних для виборів в інших країнах результатів екзит-полів у нас не буде. ЦВК їх не проводить, передвиборчі штаби кандидатів у президенти, наскільки я знаю, теж. Просто тому, що практика їх проведення не відповідає цілям загальнонаціонального волевиявлення», – пояснила Плієва.
За її словами, виборчим законодавством республіки будь-які соціологічні опитування заборонені протягом тижня, що передує виборам, і в сам день голосування.
Проте до середини дня, 13 листопада, її позиція несподівано змінилася. Це пов'язано з тим, що в ЦВК звернулися громадські організації з проханням дозволити їм опитувати громадян за кого вони голосували біля виходу з виборчих дільниць.
Як повідомлялось, у самопроголошеній республіці Південна Осетія 13 листопада вибирають главу держави. На вищий пост претендують 11 кандидатів, у тому числі одна жінка – екс-міністр освіти Алла Джиоева.
За голосуванням стежать понад 80 міжнародних спостерігачів. Перші результати будуть оприлюднені вже ввечері 13 листопада. Також сьогодні у Південній Осетії проходить референдум про надання російській мові статусу державної.
Грузія і НАТО заявили, що не визнають вибори президента Південної Осетії.