НОВИНИ

Між кандидатами у президенти Південної Осетії назріває конфлікт

Вибори президента невизнаній Республіці Південна Осетія, що мають відбутися 13 листопада цього року, призвели до громадського протистояння між владою Південної Осетії та прихильниками опозиційного кандидата на цю посаду. Про це пише Дмитро Калинчук у матеріалі Тижня.

Автор нагадав, що чинному президенту самопроголошеної республіки Едуарду Кокойти вдалося просидіти два терміни на посаді тому, що він своєчасно зачистив від можливих конкурентів весь політичний простір Південної Осетії.

“Проте зараз у нього достойний противник. Джамбулат Тедеєв – тренер збірної Росії з вільної боротьби, уродженець Цхінвалі, людина впливова й авторитетна не лише в Південній Осетії, а й у Кремлі. Джамбулата Тедеєва називають близьким товаришем Аркадія Ротенберга, борця дзюдо та заслуженого тренера Росії, що відомий як особистий тренер та сапринг-партнер прем’єр-міністра РФ Владіміра Путіна”,- пише Калинчук.

Для збереження влади Кокойти у квітні цього року в Південній Осетії оголосив про введення паспортів нового типу. Цей трюк додасть кандидату від влади чимало голосів. Офіційно Цхінвалі заявляє, що населення становить 72 тис осіб, проте, за даними осетинської опозиції, насправді у невизнаній республіці після війни проживає не більше 20 тис людей. Експерти припускають. Що на виборах проголосують одностайно всі 72 тис. громадян.

У тому самому квітні в ПО було ухвалено закон про «ценз осілості». Відповідно до цього акта кандидат у президенти має проживати в Південній Осетії протягом останніх 10 років і не покидати її більше ніж на три місяці. У такий спосіб в країні кандидатом на таку посаду може стати лише працівник органів влади, або «бюджетник», тобто особа, яка живе на гуманітарну допомогу.

“Не забув чинний президент і про такий винахід, як «третій термін президентства». Але тут сталося нечуване. Навіть в умовах фактичного диктату Кокойти улітку Верховний суд Південної Осетії визнав можливість «третього терміну» неконституційною. Очевидно, невдоволення президентом Кокойти дійшло вже до вищих щаблів влади”, - зазначає автор.

В гарячу фазу протистояння чинного президента з головним опозиціонером перейшло ще у квітні цього року. Саме тоді у Цхінвалі був розігнаний мітинг, на якому люди висловлювали обурення через провал відбудови республіки після Серпневої війни. За тиждень такий самий мітинг з тими самими гаслами відбувся у Владикавказі – вже на російській території.

30 вересня Центральна виборча комісія Південної Осетії відмовилася реєструвати Джамбулата Тедеєва кандидатом у президенти. Це ледве не закінчилося штурмом опозицією будівлі ЦВК. Наразі прихильники опозиції оточили будинок лідера опозиції у Цхінвалі, а міліція блокувала весь район. Водночас у відставку був відправлений голова парламенту невизнаної республіки, щоби не переймався правами людини та не закликав допустити опозицію до виборів без перешкод.

Крім того, родини Тедеєвих та Кокойти наразі перебувають в стані кровної ворожнечі.

Детальніше читайте у матеріалі: “Кремлю доведеться Південну Осетію примушувати до миру”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.