На території аеропортів Севастополя та Сімферополя з’явилися невідомі озброєні особи у камуфляжі

Акценти
28 Лютого 2014, 08:34

Так, близько 23 годин до аеропорту «Бельбек», що біля Севастополя, під'їхало більше 10 вантажівок і кілька бронетранспортерів (БТР) в супроводі військової автоінспекції з начебто російськими військовослужбовцями в касках і бронежилетах.

Як стало відомо з компетентних військових джерел в Севастополі, за їх твердженням, військові прибули нібито для того, "щоб не допустити прильоту якихось бойовиків".

Військовослужбовці розосередилися по периметру аеродрому, розгорнули штабний БТР зі зв'язком.

Напередодні ввечері в гарнізоні Любимівка, де є автопарк, заїзд на аеродром, приїхало кілька машин з озброєними цивільними людьми. Побувши там деякий час, невідомі поїхали.

Водночас, близько опівночі стало відомо, що на території аеропорту "Сімферополь", біля Внутрішніх авіаліній, перебуває 4 вантажівки КамАЗ та 150 військовослужбовців. Згідно з інформацією, військові одягнені в камуфляжну форму, в касках та з автоматами. Говорять з яскраво вираженим російським акцентом.

Фото з Facebook Заррина Ваапова

Зазначається, що на вантажівках немає ані номерних знаків, ані прапорів.

Особи у камуфляжі не пояснюють, навіщо знаходяться на території аеропорту.

У диспетчерській летовища повідомили, що аеропорт продовжує працювати в штатному режимі.

Водночас, озброєні загарбники в камуфляжі охороняють будівлю аеропорту, в якому розміщено VIP-залу.

Станом на ранок 28 лютого, за інформацією речника авіапідприємства Ігоря Стратілаті, озброєні особи залишили територію аеропорту.

Як відомо, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України адмірал Юрій Ільїн вчора ліг у військовий госпіталь Севастополя.

Як повідомлялось, 27 лютого кримський парламент ухвалив рішення про недовіру Раді міністрів Криму й скорочення її повноважень. За підтримку відповідного рішення проголосували 55 з 64 кримських парламентарів.

На цьому ж засіданні парламент Криму прийняв постанови про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. За це рішення проголосували 61 з 64 депутатів.

Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Нагадаємо, 27лютого близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

До Сімферополя направлялася колона БТРів. Прес-секретар кримського прем'єра Віолетта Лісіна повідомила, що БТРи належать Чорноморському флоту Російської Федерації. Згодом БТРи повернулися на російську базу.

В.о президента та спікер парламенту Олександр Турчинов на засіданні Верховної Ради заявив, що будь-які спроби захоплювати адміністративні будівлі в Україні буде розцінюватися як злочин проти української держави.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

 
94