Маловідомі партії, щоотримали квоту, включили до дільничних виборчих комісій на Тернопільщині своїх «представників», які відмовляються там працювати. Тепер влада змінює їх на своїх людей.
У 165 окрузі (Зборів) у списках дільничих комісій навіть невеличкого Підгаєцького районцу числяться більше 100 немічних людей – прикутих до ліжок хворих, інвалідів та навіть покійників – які представляють у ДВК маловідомі партії: «Слов'янська», Партія пенсіонерів та інші.
Вони відмовляються працювати у ДВК з відомої причини – не писали заяв на участь в їх роботі. Тому влада намагається швидко завершить заміну «підстав» на своїх людей, мобілізуючи якомога більшу їх кількість.
Крім того, всупереч закону, членів комісій часто змінюють. Формально протиправна заміна членів ДВК не є підставою для визнання голосування на виборчій дільниці недійсним. Але «темні конячки», рекрутовані у комісії без належної підготовки, можуть самі порушувати виборче законодавство і ставити під сумнів волевиявлення виборців на конкретній ділянці. А вже влада, залежно від результатів виборів, вирішить, чи потрібно ОВК визнавати голосування недійсним. Судового рішення, яке визнало б порушення, беручи до уваги практику роботи судів за останні роки, довго чекати не доведеться.
Як повідомлялось, на Донеччині одна з мобільних груп Міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO, що здійснюють моніторинг виборчого процесу в регіонах України напередодні виборів народних депутатів, виявила неіснуючу виборчу дільницю в Кіровському районі Донецька.
Нещодавно Микола Волинко – кандидат від опозиції у мажоритарному окрузі №44, що розташований у Кіровському районі Донецька, під час під час зустрічі з виборцями повідомив, що до виборчого списку у якості будинків, в яких проживають виборці, внесено СТО та кладовища.
У цьому окрузі від Партії регіонів балотується секретар міськради Донецька Микола Левченко.
Раніше спостерігачі СIS-EMO виявили низку порушень кандидатів від Партії регіонів.