Грецькі телевізійні компанії оприлюднили власні результати опитування греків у день референдуму стосовно майбутнього угод про фінансову допомогу від ЄС та реструктуризацію боргів країни.
Згідно з цими результатами, на референдумі перемагають прихильники того, щоб відповісти відмовою на останні пропозиції ЄС.
Питання на грецькому референдумі сформулювали таким чином: «Чи варто прийняти план згоди, наданий Європейською Комісією, Європейським центральним банком, Міжнародним фінансовим фондом на зустрічі Єврогрупи 25 червня 2015, який складається з двох частин, що утворюють єдину пропозицію? Перший документ, із заголовком «Реформи для завершення поточної програми і за її межами», а другий – «Попередній аналіз прийнятності боргу».
На це питання греки можуть відповісти «ні» (oxi) або «так» (nai).
Опитування показують, що прихильники позиції oxi, яку пропагує грецький уряд на чолі з Алєксісом Ципрасом, набирають більше голосів.
Однак, дані екзіт-полів, тобто соцопитувань на виході з виборчих дільниць, з'являться пізніше увечері.
Як відомо, на думку міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра, вихід Греції з єврозони не матиме фатальних наслідків для економіки ЄС, але він дуже боляче вдарить по іміджу Європи.
Як повідомлялося, 1 липня міністри фінансів єврозони вирішили припинити переговори із Грецією щодо можливої нової програми порятунку країни до референдуму, який запланований на неділю.
Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.
Окрім того, 30 червня грецький уряд попросив в ЄС про новий кредит на суму близько 30 млрд євро від Європейського механізму стабільності, які Афінам виплачували б впродовж наступних двох років.
Читайте також: The Economist: Грецька криза змінила Європу назавжди.