На офшорі «віолончеліста Путіна» знайшли гроші, пов’язані із загиблим після переслідувань владою РФ Магнітскім – ЗМІ

26 Квітня 2016, 21:20

Компанія Сєргєя Ролдугіна отримали кошти майже у той самий час, коли юрист фонду Hermitage Capital Сєргєй Магнітскій заявив про зникнення бюджетних коштів. Про це повідомив Центр дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP).

У документах з «панамського архіву», які отримали журналісти, є інформація, що компанія Ролдугіна International Media Overseas SA (IMO) продала акції Роснафти на суму понад $800 тис. через офшори.

Покупцем стала компанія Delco Networks, зареєстрована на Британських Віргінських островах. В результаті угоди на рахунки компанії надійшли $2 млн.

Ці гроші входили до загальної суми $230 мільйонів доларів, які, за даними журналістів, викрали з російського бюджету. До угоди ця сума надійшла на рахунки молдавських компаній Elenast and Bunicon, які також зареєстровані на Британських Віргінських островах.

Журналісти стверджують, що юрист Hermitage Capital Сергій Магнітський розкрив цю схему в 2008 році.

Тоді він звернувся до Слідчого комітету із заявою про те, що Hermitage Capital захопили кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм були переведені кошти, викрадені з російського бюджету за допомогою повернення фіктивно сплаченого ПДВ.

Після цього Магнітського заарештували за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Через рік він помер в московському СІЗО «Матроская тишина". Офіційна причина смерті – гостра серцево-судинна недостатність.

Як повідомлялося, 3 квітня з'явилося розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), створене на основі вивчення масштабної бази даних Mossack Fonseca про реєстрацію офшорних компаній у різних точках світу. Наразі встановлено причетність до реєстрації таких компаній 128 політиків, 29 міліардерів зі списку Forbes, 12 світових лідерів або їхніх друзів та близьких. Публікація документів триває.

Нагадаємо, у «панамських документах» згадані чотири фірми, які так чи інакше пов'язані з Росією – Sonnette Overseas, International Media Overseas, Sunbarn і Sandalwood Continental. Всі ці компанії зареєстровані в офшорах і, як стверджується, пов'язані з банком «Росія» і близькими знайомими російського президента. Ці компанії були задіяні в угодах, які експерти, ознайомившись з документами, вважають підозрілими.

Зокрема, більше ніж $2 млрд «таємно переміщуються через банки і тіньові компанії, пов'язані з друзями Путіна».

Згідно з документами, International Media Overseas і Sonnette Overseas офіційно належать віолончелісту Сєргєю Ролдугіну. Він відомий як друг дитинства Владіміра Путіна і хрещений батько однієї з його доньок. У книзі про Путіна «Від першої особи» описано його знайомство з майбутнім президентом і їхня близька дружба.