На Львівщині вандали повалили пам’ятний хрест воїнам УПА

14 Листопада 2012, 16:51

13 листопада  житель села Яснище повідомив про вчинення невідомими особами наруги над пам'ятником. Члени організації виїхали на місце події і переконалися, що хрест повалений із постаменту, покладені до нього квіти та вінки були розкидані довкола.

Голова обласного осередку «Свободи» Ірина Сех звернулася до прокурора Львівської області   та до начальника управління СБУ у Львівській області із заявою про злочин.

Як зазначає Сех, обставини вказують на наявність у діях невідомих осіб ознак злочинів, передбачених статтями 296, 297, 338 Кримінального Кодексу  – хуліганство, наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого, наруга над державними символами).

Цей пам'ятник було встановлено 4 листопада в рамках реалізації програми Львівської обласної ради зі встановлення пам'ятних знаків на місцях загибелі воїнів УПА та інших борців за незалежність України.

Відкриття та освячення відбулося за офіційної участі представників органів державної влади та місцевого самоврядування, духовенства, громадськості. Пам'ятник встановлено на місці криївки, в якій восени 1950 року в бою з енкаведистами загинули четверо воїнів УПА – Михайло Ключинський "Дунайчик" (с. Вербівчик), Василь Кутняк "Кучерявий" (с. Стиборівка), Іван Саган "Страшний" (с. Стиборівка), кущовий провідник ОУН "Мор" (ймовірно з Тернопільщини).

 Львівська обласна рада проголосила 2012-й рік Роком УПА на Львівщині до 70-річчя створення організації.

ФОТО: ТСН
 

100